به گزارش “برق نيوز”  حمید چیت چیان در حاشیه افتتاح پست 63 مگاواتی برق میبد در میبد، اظهار داشت: خوشبختانه در استان یزد قریب به 2 هزار مگاوات نیروگاه فعال و در مدار داریم در حالی که حداقل مصرف برق در استان یزد یک هزار و صد مگاوات است.

وی افزود: این میزان تولید به این معنی است که همین الان ظرفیت تولید برق در استان یزد بسیار فراتر از میزان مصرف است و علاوه بر این، حدود 600 مگاوات جدید هم در حال احداث است.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: بنابراین استان یزد از نظر زیرساخت برق بسیار مستحکم و قوی است و هر میزان مصارف صنعتی در استان توسعه پیدا کند، بدون هیچ مشکلی نیازها را تامین می‌کنیم.

چیت‌چیان با بیان اینکه خوشبختانه از دو سال گذشته تعرفه های بسیار خوبی برای خرید برق حاصل از انرژی های تجدید پذیر مشخص کردیم، افزود: امسال قیمت خرید از برق خورشیدی بالغ بر 900 تومان تعیین شده که رقم بسیار بالایی است.

وی تصریح کرد: بنابراین تمام زمینه‌ها برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در تولید انرژی خورشیدی در اشل‌های کوچک و بزرگ فراهم است و هرکسی که بخواهد سرمایه‌گذاری کند، وزارت نیرو برق تولیدی آنها را به صورت تضمینی خریداری می‌کند و این بهترین حمایتی است که می‌شود از تولیدکنندگان برق تجدید پذیر انجام داد.

وزیر نیرو افتتاح پست 63 مگاواتی برق میبد را یکی از تاسیسات مهم انتقال برق در استان یزد و میبد عنوان کرد و گفت: این پست نمونه خدمت شایسته برای همه مردم منطقه است.

چیت‌چیان با بیان اینکه این پروژه در راستای تامین برق مورد نیاز منطقه و جلوگیری از کاهش افت ولتاژ و ارتقای کیفیت برق مردم تاثیر زیادی دارد، افزود: به حمدالله استان یزد به لحاظ ساختار صنعت برق از نظر میزان تولید، خطوط انتقال و شبکه توزیع جزو استان‌های نمونه است.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo