به گزارش برق نیوز، با تلاش مديريت امور برق منطقه يك شركت توزيع نيروي برق اهواز، شبكه برق تعداد 45 روستا در مسير جاده اهواز به ماهشهر با اعتباري بالغ بر 30 ميليارد و نهصد و هشتاد و سه ميليون ريال ساماندهي شد.

علي عيداوي مديرامور برق منطقه يك اين شركت توزيع نيروي برق اهواز با اشاره به اقدامات انجام شده گفت: با برنامه ريزي انجام شده از سال گذشته كار طراحي اوليه صورت پذيرفت كه پس اتمام آن و دريافت اعتبارات لازم در قالب پروژه ملي و جهادي تاكنون موفق شديم شبكه برق تعداد 45 روستا در مسير جاده اهواز به ماهشهر اصلاح و ساماندهي كرده و شبكه برق پايداري با ضريب امنيت بالايي را احداث و به بهره برداري برسانيم.

وي در ادامه افزود: در اين پروژه در راستاي تقويت ولتاژ و همچنين افزايش ضريب امنيت و پايداري شبكه برق تاكنون نسبت به نصب 37 دستگاه ترانسفورماتور، جابه جايي 12 دستگاه ترانسفورماتور در راستاي كاهش تلفات انرژي و انتقال به مركز ثقل بار، نصب تعداد 465 اصله پايه بتوني فشار ضعيف و تعداد 205 اصله پايه فشار متوسط،7100متر شبكه فشار متوسط و جايگزيني و نصب بيش از 55 كيلومتر كابل خودنگهدار اقدام شده است.

عيداوي گفت: با اين اقدام گسترده حجم عظيمي از مشكلات شبكه برق برطرف شده است و ساكنين اين مناطق از برق مطمئن با كمترين خاموشي ناخواسته برخوردار خواهند شد.

مدير امور برق منطقه يك شركت توزيع نيروي برق اهواز در پايان افزود: اين پروژه با اعتباري بالغ بر30 ميليارد و نهصد و هشتاد و سه ميليون ريال از محل منابع داخلي تامين و به مرحله بهره برداري رسيده است.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo