همزمان با هفته نانو سمينار آشنايي با كاربردهاي نانو در صنعت برق با حضور مديران عامل ، معاونان و كارشناسان صنعت برق استان و جمعي از پيمانكاران مرتبط در محل سالن اجتماعات ستاد شرکت برگزار شد.

در ابتدای سمینار بعد از خیر مقدم آقای مهندس علیرضا علیزاده مدیر عامل شرکت ، آقای دکتر فرزاد حسيني نسب عضو بنياد ملي نخبگان و مدرس ستاد ويژه توسعه فناوري نانو با اشاره به تاريخچه اين فناوري در دنيا و كشور، در خصوص كاربردهاي فناوري نانو در صنعت برق در سه بخش توليد ، انتقال و توزيع اشاره كرد.

ایشان به فوايد و مزاياي استفاده از فناوري نانو در بخش هاي مختلف صنعت و زندگي روزمره اشاره کرده و كاهش ميزان تلفات انرژي الكتريكي را يكي از دستاوردهاي مهم بهره گيري از آن دانست ایشان خاطر نشان ساخت استفاده از فناوري نانو در صنعت برق علاوه بر بهبودي كه دركيفيت ساخت تجهيزات ايجاد مي كند، مي تواند بر كاهش قيمت تمام شده نيز موثر باشد.

ایشان با اشاره بر اینکه هزینه برق زیاد است و تلفات برق بیشتر در داخل ساختار برق اتفاق می افتد به برق گیرها و مقره ها و ترانسفور ماتور ها، سیم و کابل اشاره نموده عنوان نمودند صنعت سیم و کابل یکی از مهمترین بخش های موجود در توزیع و انتقال انرژی برق می باشد لذابررسی و رفع چالش ها در این بخش ها می تواند موجب صرفه جویی اقتصادی شود .

استفاده از فناوری نانو به عنوان یک رویکرد جدید می تواند بخشی از چالش های موجود در صنعت سیم و کابل و غیره را مرتفع سازد

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo