به گزارش برق نیوز، براساس آمارهای ارائه شده از سوی مجید بوجارزاده سخنگوی شرکت گاز در طول هفته جاری مصرف روزانه گاز کشور به حدود ۶۴۵ میلیون مترمکعب در روز رسیده که از این میزان سهم مشترکان خانگی و تجاری حدود ۴۴۵ میلیون مترمکعب رسیده است.

از سوی دیگر در حالی رشد مصرف گاز زمستانی از قبل پیشی بینی شده بود و با وجود افزایش تولید گاز در پارس جنوبی و سایر میادین مستقل گازی، اما شبکه گاز کشور بار دیگر ناپایدار و قطعی و افت فشار گاز در نقاط مختلف کشور به ویژه شهرها و روستاهای غرب ایران همچون استان کردستان، کرمانشاه، آذربایجان غربی و چند استان دیگر به ثبت رسیده است.

سید حمید فانی یزدی مدیرعامل شرکت گاز کرمانشاه با بیان اینکه در روزهای گذشته با افت فشار گاز در استان رو به رو بودیم، گفته است: در طول هفته جاری گاز شهرستان پاوه قطع شده است.

همزمان با قطع گاز در شهرهای غرب کشور، افت فشار گاز در جایگاه‌های CNG و اعمال محدودیت در گازرسانی به صنایع مختلف از جمله کارخانه‌های سیمان و نیروگاه‌های برق گزارش شده است.

دامنه‌های افت و فشار قطعی گاز هفته جاری حتی به تهران هم رسید و شرکت گاز استان تهران با انتشار اطلاعیه ای از قطع گاز ۹ ساعته در سطح منطقه یک شهر تهران خبر داده که در این اطلاعیه دلایل قطع گاز در اوج سرمای زمستان اعلام نشده است.

در این بین در حالی شاهد قطع گاز مشترکان مختلف در روزهای پایانی پاییز هستیم که مسئولان شرکت ملی گاز ایران از ابتدای سال‌جاری تاکنون از تامین پایدار و به موقع گاز مشترکان در فصل زمستان سال‌جاری خبر داده بودند.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo