محمدرضا بی‌نیاز صبح امروز در نشست شورای اسلامی شهر بندرعباس اظهار کرد: یکی از راه‌های توسعه استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در شهر، استفاده از زیرساخت‌های موجود شهرداری است به طوری‌ که ساختمان‌های شهرداری با استفاده از این تکنولوژی، انرژی برق مورد نیاز خودشان را تأمین کنند.

وی با بیان اینکه شهر بندرعباس به لحاظ وضعیت اقلیمی بهترین فرصت را برای استفاده از انرژی خورشید برای تأمین برق را در اختیار ما قرار داده است، افزود: حداقل در ساختمان‌های شهرداری بندرعباس در مناطق مختلف شهری و سازمان‌های تابعه آن می‌توان از پنل‌های خورشیدی برای تأمین برق استفاده کرد.

وی همچنین بیان کرد: فرهنگ استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در استان هرمزگان نیازمند به توسعه هرچه بیشتری است و اکنون در بسیاری از کشورها، بخشی از سقف خانه‌های نوساز به محل نصب پنل‌های خورشیدی اختصاص می‌یابد و ما باید در هرمزگان نیز این امکان را فراهم آوریم.

بی‌نیاز خاطرنشان کرد: عرضه پنل‌های خورشیدی در کشور با قیمت بسیار مناسبی صورت می‌گیرد و برق تأمین شده از این ناحیه به طور تضمینی از سوی وزارت نیرو خریداری می‌شود و این امکان هم درآمدزایی به دنبال داشته و هم نیاز شهرداری را بر طرف می‌کند و بنابراین باید شهرداری این قابلیت را از ساختمان‌های خود آغاز کند.

وی با اشاره به کمبود برق در استان و مصرف بالای برق به دلیل نیاز مداوم وسایل سرمایشی و نیاز صنایع، عنوان کرد: باید تولید برق را در استان به موازات ایجاد نیروگاه‌ها در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر نیز پیگیری داشته باشیم تا هرمزگان به کانون تولید انرژی در کشور نیز تبدیل شود.

بی‌نیاز در پایان تصریح کرد: یکی از علل تغییر مکرر ساعات اداری در استان هرمزگان، کاهش مصرف برق بخصوص در ساعات اوج مصرف است و اگر ساختمان‌های شهرداری بتوانند برق مورد نیاز خودشان را تأمین کنند، دیگر نیازی به تغییر ساعات کار شهرداری‌ها نیز نخواهد بود.

منبع: جنوب پرس

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo