به گزارش برق نیوز، در تير ماه سال جاري، تفاهم نامه همكاري مشتركي در زمينه سرمايه گذاري احداث سامانه هاي خورشيدي 5 كيلوواتي توسط مددجويان كميته امداد ميان شركت هاي توزيع برق جنوب و شمال كرمان و مدير كل كميته امداد امام خميني (ره)استان منعقد شد.

دراين نشست عبدالوحيد مهدوي نيا، مدير عامل شركت توزيع برق جنوب استان كرمان،با اشاره به قرار گرفتن استان كرمان در ذوذنقه طلايي انرژي خورشيدي كشور، اظهار كرد: خوشبختانه در بحث انرژي خورشيدي كشورمان ايران روي كمربند خورشيدي دنيا قرار دارد و استان كرمان با توجه به قرار گرفتن در ذوذنقه طلايي انرژي خورشيدي كشور از پتانسيل بالايي در زمينه احداث نيروگاه هاي خورشيدي برخوردار است.

وي گفت: ميزان تشعشع دريافتي در اغلب نقاط استان بالاي 5 كيلووات بر متر مربع در روز است.

وي خاطر نشان كرد: از آنجا كه در سال اقتصاد مقاومتي،اقدام و عمل قرار داريم با بهره گيري از اين پتانسيل مي توان استان كرمان را به قطب توليد انرژي خورشيدي در كشور تبديل نمود.

وي افزود: در همين راستا و با توجه با هماهنگي هايي كه با استانداري كرمان و كميته امداد امام خميني بعمل آمده است و از آنجا كه استان كرمان به عنوان يكي از 3پايلوت استان اقتصاد مقاومتي كشور انتخاب شده است، قرار بر اين است كه مددجويان واجد شرايط كميته امداد شناسايي و تسهيلات لازم از طرف كميته امداد در اختيار ايشان قرار گيرد تا در زمينه احداث نيروگاه هاي 5 كيلوواتي خورشيدي در منازل خود اقدام نمايند و با خريد تضميني برق از ايشان توسط شركت هاي توزيع برق،مددجويان مذكور به يك درآمد پايدار دست يابند.

در ابتداي اين جلسه آقاي صادقي،مديركل كميته امداد امام خميني(ره) ضمن ابراز خرسندي از انعقاد اين تفاهم نامه بيان نمود : اجراي اين تفاهم نامه زمينه اشتغال زايي و محروميت زدايي در خانواده هايي كه در تامين بديهي ترين نيازهاي خود با مشكل مواجه هستند را فراهم خواهد نمود.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo