به گزارش برق نیوز،سید حمید کلانتری، عصر شنبه در جلسه شورای عالی توسعه تعاون استان فارس در شیراز افزود: دولت اگر به دنبال برون سپاری و کوچک سازی است می تواند با واگذاری این خدمات به تعاونی ها در این مسیر گام بردارد.

این مقام مسئول ادامه داد:در مقابل تعاونی ها نیز باید ظرفیت و توان خود را برای عمل به وظایف محوله افزایش دهند و خود را تقویت کنند.

کلانتری گفت:بخش تعاون همانگونه که قابلیت ساماندهی بسیاری از مشاغل کوچک را دارد و بهره وری آنها را بالا می برد می تواند زمینه ساز افزایش بهره وری در بخش خصوصی نیز باشد.

معاون امور تعاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی اظهار داشت: امروز بخش تعاون می تواند خدمات گسترده ای را ارایه دهد به همین سبب باید با تلاش و کوشش ویژه برای تحرک و پویایی هرچه بیشتر تعاونی ها گام برداریم.

کلانتری بیان کرد: باید در کشور رویکردها نسبت به تعاونی ها تغییر کند و به آنها به عنوان یک کانون اشتغال، توسعه و رشد اقتصادی و عاملی برای فقرزدایی نگاه شود.

وی با اشاره به در دستور کار قرار داشتن راهبردهای توسعه و تقویت تعاونی ها، بیان داشت: تعاونی ها همچنین باید به توسعه بازار و نشان های تجاری (برندها) توجه کنند.

ایجاد تعاونی های گردشگری، به توسعه صنعت گردشگری کمک می کند.

معاون امور تعاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، یکی از راه های توسعه گردشگری را ایجاد تعاونی های گردشگری و مراکز رفاهی، خدماتی و تفریحی دانست و افزود: فارس به شکل بالقوه یکی از گردشگرپذیرترین استان های کشور است و با ایجاد و رشد تعاونی های گردشگری بسیاری از حوزه های مرتبط با گردشگری از جمله تعاونی های صنایع دستی هم رونق می گیرند.

کلانتری گفت: استان فارس با توجه به ظرفیت ها و توانمندی هایی که دارد به تنهایی می تواند به اندازه یک کشور اروپایی ارزش اقتصادی تولید کند.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo