مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل از آغاز به کار سامانه فتوولتائیک (انرژی خورشیدی) در هشت منطقه از این استان هم‌زمان با دهه فجر خبر داد.

به گزارش برق نیوز به نقل از ساوالان خبر، علیرضا علیزاده در حاشیه بررسی طرح‌های تولید انرژی پاک به مهر گفت: ظرفیت کل این سامانه‌ها ۵۵ کیلووات است.

وی با اذعان به اینکه مجموع هزینه صرف شده جهت بهره‌برداری از سامانه‌های ذکرشده چهار میلیارد ریال است، ادامه داد: نصب هر کیلووات از سامانه‌ها نزدیک به ۷۰ میلیون ریال هزینه در برداشته است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان شرکت توزیع نیروی برق استان به دنبال تأمین برق مشترکین از انرژی‌های پاک و تجدید پذیر است تا هم موجب کاهش هزینه‌های برق مصرفی شده و هم در کاهش آلودگی محیط‌زیست تأثیرگذار باشد.

به گفته علیزاده کاهش آلودگی محیط‌زیست و کاهش هزینه برق مصرفی مهم‌ترین مزایای سیستم‌های فتوولتائیک است و علاوه بر این کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی در نیروگاه‌های کشور و حفظ منابع فسیلی را به دنبال دارد.

وی با تأکید به رو به گسترش بودن تولید برق به شیوه‌های جدید ازجمله انرژی خورشیدی و بادی اضافه کرد: سامانه‌های فتوولتائیک بر روی پشت‌بام مشترکین نصب می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان افزود: ۵۰ درصد هزینه اجرای پروژه توسط مشترک متقاضی و مابقی توسط وزارت نیرو از محل تسهیلات بلاعوض دولتی پرداخت می‌شود.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo