به گزارش برق نیوز، مدیرعامل توزیع برق استان اردبیل از نصب و راه‌اندازی ۲۹۷ پکیج خورشیدی در منلطق عشایری این استان خبر داد.

علیرضا علیزاده پوشش برق در شهرهای استان را ۱۰۰ درصد و در روستاها را بیش از ۹۰ درصد عنوان کرد.

وی افزود: از ۱۰ شهرستان استان نعمت برق در روستاهای شش شهرستان جاری و ساری است و در مابقی شهرستان‌ها به دلیل سکونت عشایر از شیوه‌های جدید برق‌رسانی استفاده می‌شود.

مدیرعامل توزیع برق استان با تاکید به اینکه برق‌رسانی به تمامی روستاها در دستور کار است، متذکر شد: برای استفاده عشایر پکیج‌های سیار برق‌رسانی تعریف شده است.

به گفته علیزاده عشایر می‌توانند پکیج‌ها را در محل اسکان خود دایر کرده و از طریق انرژی خورشیدی برق مورد نیاز را تأمین کنند.

وی با بیان اینکه سیستم فوتو ولتائیک در چهار پاسگاه مرزی استان نیز دایر شده است، ادامه داد: استان اردبیل به لحاظ شرایط اقلیمی از استان‌های مستعد تولید انرژی خورشیدی است.

مدیرعامل توزیع برق استان تاکید کرد: توسعه تولید برق از انرژی خورشیدی از جمله برنامه‌های این دستگاه اجرایی است و جهت تشویق برق تولیدی بخش خصوصی به صورت تضمینی خریداری می‌شود.

علیزاده با اشاره به ارائه تسهیلاتی در دایر کردن پنل های خورشیدی متذکر شد: بسیاری از کاربران پر مصرف می‌توانند از طریق پنل ها نه تنها نیاز خود را تأمین کرده بلکه در هزینه کرد برق نیز صرفه‌جویی کنند.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo