به گزارش برق نیوز، محمد ابراهیم شرکاء در آیین امضای تفاهم نامه بین شرکت برق و کمیته امداد خراسان جنوبی اظهار داشت: با امضاء این تفاهم نامه با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) استان ضمن ایجاد هماهنگی ها و آموزش های لازم توسط این شرکت، خدمات در زمینه نصب پنل های انرژی خورشیدی برای مددجویان این نهاد  فراهم می شود.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم این طرح با موفقیت در استان اجرا و مددجویان کمیته امداد امام (ره) از منافع این طرح استفاده کنند، افزود: امید است با توجه به آینده انرژی های خورشیدی و خرید تضمینی که وزارت نیرو در این زمینه دارا است بتوانند این مدد جویان خودکفا شده و در این راستا نیاز است که همه برای تحقق آن کمک کنند.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی گفت: در راستای اجرای این تفاهم نامه تمامی همکاران در شرکت توزیع نیروی برق استان به صورت جدی پیگیر اجرای این طرح هستند تا بتوانیم قدمی در راستای کمک به مددجویان کمیته امداد امام (ره) استان برداریم.

شرکاء تصریح کرد: روستاییان و مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) استان می توانند در صورت داشتن شرایط محیطی و فنی لازم نسبت به نصب این سلول های خورشیدی با ظرفیت تولید برق در ظرفیت های مشخص اقدام کنند.

وی بیان کرد: توسعه انرژی های نو یکی از رویکردها شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی است که در این راستا نیز تاکنون اقدامات مطلوبی از جمله تامین برق در روستاهای صعب العبور، مدارس، مساجد و برخی از ادارات با استفاده از پنل های خورشیدی انجام شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره)خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهار داشت: با توجه به اینکه امروزدردنیا با کاهش سوخت های فسیلی روبه رو هستیم و بنابراین انرژی های تجدیدپذیر و نو درسطح جهان ضرورتی است که همه ما باید به سمت آن برویم.

سلم آبادی بیان کرد: اگر قرار است به توسعه پایدار در کشور برسیم باز هم نیاز است به سمت انرژی های نو قدم برداشته شود و اگر به دنبال استمرار، توسعه، رفاه اجتماعی، کیفیت و امنیت جامعه هستیم نیاز است به سمت انرژی های نو قدم برداریم.

سلم آبادی تصریح کرد: عمده مشکلی که در زمینه خرید و نصب پنل های خورشیدی مددجویان با آن مواجه هستند بحث ضمانت ها و تسهیلات معرفی این مدجویان به بانک ها است.

وی بیان کرد: در این راستا با توجه به عدم امکان ارائه ضمانت هایی که بانک ها در راستای ارائه تسهیلات از سوی مددجویان, نیز نشستی با بانک های استان داشته ایم که در این راستا تضمین خرید برق را به عنوان ضمانت بانکی قبول کنند اما هنوز اقدامی صورت نگرفته است.

سلم آبادی در ادامه اظهار داشت: درگام اولیه با شناسایی و بررسی مکان تاکنون 1400 نفر از مددجویان کمیته امداد به شرکت برق معرفی شده اند که از این تعداد 500 نفر با بررسی که توسط شرکت برق انجام شده است مکان های آنان مورد تایید قرار گرفته است.

سلم آبادی بیان کرد: موانعی از جمله نبود پیمانکار بومی و سازو کار شرکت هلدینگ برق در راستای پیمانکار بر سر راه است که امید است این موانع رفع و از آبان ماه این طرح در استان آغازشود.

مدیر دفتر برق و انرژی روستایی سازمان انرژی های نو ایران، اظهار داشت: برای نصب این تجهیزات و خرید تضمینی انرژی برق، شرایطی از لحاظ ابنیه فنی مورد نیاز است که باید از سوی مراجع ذیصلاح تایید شود.

پیمان تقی پور بیان کرد: هدف از برگزاری این جلسه برگزاری کارگاه هماهنگی به ویژه برای نمایندگان شرکت توزیع نیروی برق در سراسر استان است که انتظار می رود مدیران شرکت توزیع برق و کمیته امداد در خصوص اطلاع رسانی و ایجاد بسترهای لازم جهت جذب اعتبارات با تعامل و همکاری بیشتر اقدام و زمینه اجرایی شدن آن را فراهم کنند.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo