وی افزود: نیروگاه زمین گرمایی استان اردبیل برای تولید 50 مگاوات برق طراحی شده است که در ارتفاع 3 هزار متری دامنه سبلان قرار گرفته است که پس از این با مشارکت بخش خصوصی فازهای بعدی این نیروگاه اجرا می‌شود.

مدیرعامل توزیع برق استان اردبیل گفت: با پیش‌بینی‌های انجام شده فاز نخست این نیروگاه سال آینده به بهر‌ه‌برداری می‌رسد که تاکنون 3 حلقه چاه از 11 حلقه موجود در این نیروگاه به اتمام رسیده است و ما بقی نیز با اجرای فازهای بعدی به اتمام خواهد رسید و ما امیدواریم بتوانیم با مشارکت بخش خصوصی اقدامات اساسی در افزایش تولید برق انجام دهیم.

علیزاده بیان کرد: منطقه اجرای نیروگاه دارای بیشترین انرژی ژئوترمال است که پس از بهره‌برداری از این نیروگاه می‌توانیم گامهای اساسی برای توسعه شهرکهای گلخانه‌ای برداریم و استان اردبیل را در مسیر پیشرفت و توسعه قرار دهیم.

وی اظهار کرد: انتظار می‌رود وزارت نیرو به تولید انرژیهای پاک بپردازد و با در نظر گرفتن قابلیتها و ظرفیتهای استان اردبیل از حیث گردشگری و تفریحی برای تولید انرژی پاک و سالم‌سازی طبیعت این استان اقدامات لازم و اساسی را انجام دهد تا بتوانیم از نعمتهای خدادای این استان حفاظت و نگهداری کنیم.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo