به گزارش برق نیوز، مدیر عامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ از تدوین ، کنترل و پیگیری اجرای برنامه جامع عملیاتی بهره برداری مناطق خبر داد و گفت : بخشی از این طرح ، پیگیری جایگزینی کابل های مسی ارتباط ترانس به تابلو فشار ضعیف با کابل های آلومینیومی است.

محمد هاشمی اعلام کرد : این طرح با هدف کاهش میزان سرقت از شبکه و خسارت وارده ناشی از آن به صورت مستمر، با دریافت گزارش های ماهیانه با جدیت پیگیری می شود که از مهر سال 93 تاکنون 230 کیلومتر کابل ارتباطی تعویض شده است.

مدیر عامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ گفت : پیگیری جایگزینی شبکه مسی فشار ضعیف با کابل خودنگهدار برای افزایش قابلیت اطمینان شبکه در مقابل شرایط جوی و اتفاقات ناشی از برخورد اشیاء خارجی، کاهش انرژی توزیع نشده به مقدار قابل ملاحظه، مقاوم بودن نسبت به خوردگی اجرا می شود.

این طرح به کاهش پارگی خطوط فشار ضعیف، کاهش میزان استفاده های غیرمجاز از برق کمک می کند.

هاشمی اظهار داشت : شرکت توزیع تهران از سال 92 اقدام به تعویض شبکه سیم مسی با کابل خودنگهدار کرده که تاکنون 3272 کیلومتر عملکرد در این زمینه محقق شده است.

وی همچنین از تعویض یا اصلاح تجهیزات با هدف افزایش بهره وری و کاهش خاموشیها اعتبارسنجی و تنظیم برنامه ها بر اساس بودجه های عملیاتی به منظور استفاده حداکثری از منابع موجود خبر داد.

هاشمی درباره تهیه لوح فشرده برنامه جامع عملیاتی بهره برداری به منظور وحدت رویه مناطق هم گفت : تدوین ، کنترل و پیگیری اجرای برنامه تعمیرات پیشگیرانه (جاری و سرمایه ای) بهره برداری مناطق به منظور کاهش خاموشیهای ناخواسته و شناسایی نقاط ضعف شبکه، برنامه ریزیهای در قالب بازدید ، سرویس و تعمیرات پیشگیرانه شامل عملیات های اجرایی همچون بازدید و تصویر برداری حرارتی( پست زمینی، هوایی، پست هوایی و شالتر، خطوط 20 کیلوولت و خطوط فشار ضعیف هوایی) سرویس (پست زیرزمینی، پست کیوسک، پست زمینی و تابلو و ترانس پست هوایی ) ، اصلاح سیستم ارت (سرکابل، پست، شالتر یا پایه های فشار ضعیف) ، اصلاح فیدرهای پرعارضه 20 کیلوولت، تقلیل بار پست های پربار اجرا می شود.

مدیر عامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ گفت : گزارش های ماهانه برای پایش و کنترل پیشرفت عملکرد مناطق به صورت مستمر ارائه می شود و برای بهبود روش های نظارت بر روشنایی معابر برای کاهش میزان خاموشی های چراغ ها برنامه ریزی و بازدید همه بزرگراه ها در نیمه اول و دوم هر ماه انجام می پذیرد که نتیجه اقدامات انجام شده کاهش خاموشی ها از 9 درصد در فروردین 92 به 2.5 درصد در نیمه اول مهر ماه سال جاری است.

پیگیری راه اندازی سامانه پیام کوتاه خاموشی های کلی روشنایی معابر و روز روشن بزرگراهها و معابر اصلی به مدیران مناطق و مسئولان و پیگیری گزارش خاموشی ها به سامانه همزمان با بازدید بزرگراهها و معابر اصلی هم در برنامه است.

هاشمی همچنین از پیگیری برقراری کشیک روشنایی در معاونت های هماهنگی و نظارت و مناطق و تعیین نحوه برنامه ریزی بازدید و گزارش خاموشیها با فرمت مشخص برونسپاری روشنایی 12 منطقه قدس ، سعادت آباد، دانشگاه، بهمن، سینا، فردوسی، نارمک، پاسداران، تهرانپارس، آزادی، رودکی و فارابی خبر داد و گفت: این کا به منظور تسریع در رفع خاموشی ها ، پیگیری و تحلیل عملیات کاهش پیک و کاهش تلفات مناطق برق انجام می گیرد.

هاشمی گفت: برنامه ریزی و پیگیری نصب 91 مگاوار خازن در پست های توزیع زمینی برنامه ریزی و پیگیری خرید و نصب 100 مگاوار خازن 12،5 کیلو وار در شبکه هوایی هم در دستور کار است.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo