به گزارش برق نیوز؛ محمدرضا صحتی  اظهار داشت: وزارت نیرو تأکید بر استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر و پاک دارد که یکی از آن‌ها بهره‌مندی از انرژی خورشیدی است که در یزد این پتانسیل وجود دارد.

وی با اشاره به لزوم تحقق اقتصاد مقاومتی ادامه داد: شرکت توزیع برق استان نیز با توجه به رویکرد تقویت اقتصاد مقاومتی که به انرژی‌های پاک به ویژه خورشیدی اشاره کرده، در تلاش‌ است تا سهم استان یزد را در این زمینه افزایش دهد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد با بیان اینکه در قالب سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی، حفظ محیط‌زیست نیز باید دنبال شود اضافه کرد: کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی و استفاده از انرژی خورشیدی به ویژه در سطح منازل مورد توجه و دقت نظر قرار گرفته است.

وی با اشاره به برنامه‌های این دستگاه برای توسعه انرژی‌های خورشیدی در سطح منازل عنوان کرد: در تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و پروژه‌های تعریف شده برای استان، با همکاری بخش خصوصی در صدد راه‌اندازی نیروگاه‌های خانگی در سطح منازل یزد هستیم.

صحتی با اشاره به اینکه نیروگاه‌های خانگی از نظر تولید در بازه زمانی خاص بسیار مقرون به صرفه هستند افزود: هزینه نگهداری و سرویس پنل خورشیدی بسیار پایین است و در قبال وجهی که برای خرید انرژی پرداخت می‌شود کاملاً مقرون به صرفه خواهد بود.

وی بیان داشت: در کشورهایی نظیر هندوستان و آلمان که در مقایسه با ما انرژی خورشیدی کمتری دارند نیروگاه‌هایی با ظرفیت‌های عظیم در حال احداث است و یا به بهره‌برداری رسیده در حالی که ما در استان از این ظرفیت و پتانسیل غافل مانده‌ایم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد با اشاره به اینکه یزد بیش‌از 300 روز آفتابی دارد و زمین کافی نیز برای توسعه انرژی خورشیدی در اختیار است، گفت: باید تلاش کنیم تا حرکت در این زمینه سمت و سویی مطلوب‌تر به خود بگیرد و اقدامات جدی‌تر باشد.
منبع: فارس

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo