به گزارش برق نیوز، فاطمه خمسه صبح امروز در جمع مدیران سازمان جهاد کشاورزی قزوین که در سالن جلسات این سازمان برگزار شد اظهار داشت: در راستای مدیریت درست مصرف انرژی به ویژه برق، همایش بهینه‌سازی مصرف انرژی در استان قزوین برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: همایش بهینه‌سازی مصرف انرژی در راستای تفاهم‌نامه مشترک سازمان جهاد کشاورزی و شرکت توزیع برق استان قزوین و با هدف مدیریت مصرف برق در استان قزوین برگزار می‌شود.

معاون ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین تصریح کرد: ترویج فرهنگ مصرف بهینه برق در چاه‌های مجاز کشاورزی از دیگر اهداف برگزاری این همایش به شمار می‌رود که باید مورد توجه کشاورزان و بهره‌برداران قرار گیرد.

خمسه با اشاره به اینکه برق در سه بخش مختلف در استان  مصرف می‌شود، ادامه داد: انرژی برق در 3 بخش کشاورزی، صنعتی و خانگی به مصرف می‌رسد که میزان مصرف در هر یک از این بخش‌ها مشخص است.

وی گفت: براساس آمارهای به دست آمده مصرف‌کنندگان برق در بخش کشاورزی آمار بسیار اندکی را در استان به خود اختصاص داده‌اند اما متاسفانه میزان مصرف برق آنها قابل توجه و زیاد گزارش شده است.

معاون ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین خاطرنشان کرد: به منظور ترغیب کشاورزان دارای چاه‌های برقی تعرفه‌های جدید و تشویقی در نظر گرفته شده که با توجه به استفاده بهینه در ساعات تعیین شده توسط شرکت توزیع برق استان اعمال می شود.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo