به گزارش برق نیوز، خانم اود لیسه نورهیم ضمن تشکر از آقای دکتر صادق زاده به دلیل اختصاص وقت ملاقات به ایشان، اعلام نمودند که نزدیک به 2 سال است که سفیر نروژ در ایران هستند و در این مدت تمایل سرمایه گذاران و صنعت گران نروژی برای سرمایه گذاری در ایران در بخش نفت و گاز و اخیراً در بخش انرژی های تجدیدپذیر رو به افزایش بوده است.

وی افزود: در نروژ سازمانی وجود دارد که عمده فعالیت هایش در زمینه نفت و گاز بوده اما اخیراً انرژی های تجدیدپذیر را نیز در آن ادغام کرده اند و بخش انرژی این سازمان شامل نفت ، گاز و انرژی های تجدیدپذیر می باشد. این سازمان یکی از زیرشاخه های زیمنس بوده و در بخش انرژی های تجدیدپذیر تا کنون فعالیت های بسیار زیادی را در سراسر دنیا انجام داده و امروز به دنبال سرمایه گذاری نه تنها در بخش باد بلکه در سایر بخش های تجدیدپذیر در ایران می باشد.

این گزارش می افزاید: آقای دکتر صادق زاده نیز با ابراز خرسندی واستقبال از همکاری دوجانبه در زمینه انرژی های تجدیدپذیر گفت تعرفه کنونی انرژی های تجدیدپذیر در ایران در مقایسه با کشورهای همسایه و بسیاری از کشورهای دیگر برای سرمایه گذاران بسیار جذاب می باشد.

وی افزود: به منظور توسعه انرژی های تجدیدپذیر در ایران دولت تصمیم براین گرفته تا قوانین و شیوه های سرمایه گذاری در این زمینه را تسهیل نماید و در این راستا قراردادهای خرید تضمینی برق 20 ساله بوده و دولت 30% مشوق ساخت داخل را به تجهیزات و فناوری های تجدیدپذیر علاوه بر نرخ پایه اختصاص داده است.

در پایان هر دو طرف ابراز امیدواری کردند که در آینده همکاری های خوبی در زمینه انرژی های تجدیدپذیر بین دوکشور انجام پذیرد.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo