به گزارش برق نیوز، صندوق توسعه ابوظبی در سال ٢٠٠٩ با همکاری آژانس بین المللی انرژی تجدیدپذیر و بنا به پیشنهاد نهایی آژانس بین المللی انرژی تجدیدپذیر (IRENA)، متعهد به تامین بودجه به سقف ٣٥٠ میلیون دلار در طول هفت چرخه برای پروژه های انرژی تجدیدپذیر در کشورهای درحال توسعه شده است. لازم به ذکر است این وجوهات در قالب وامهای امتیازی به پروژه های انرژی های تجدیدپذیر با بهره کم و مدت بازپرداخت ٢٠ ساله و دوره تنفس ٥ سال تعلق میگیرد.

در سال ٢٠١٥ حدود ٤٦میلیون دلار وام اعطایی توسط صندوق ابوظبی در چرخه سوم به ٤ پروژه انرژی های تجدیدپذیر در کشورهای کارائیب و آفریقایی از جمله آنتیگوا و باربودا، بورکینا فاسو، کبو ورد، و سنگال بابت توسعه ١٢ مگاوات ظرفیت انرژی تجدیدپذیر اعطا گردید.

پروژه های انتخاب شده نوآورانه بوده و با قابلیت تکرار شوندگی و مقیاس پذیری ، علاوه بر برق رسانی به مناطق روستایی، اشتغال زایی و بهبود سلامت در جامعه ،همچنین دسترسی به انرژی را بهبود می بخشند .

لازم به ذکر است چرخه چهارم تسهیلات پروژه در حال حاضر تا پانزدهم فوریه ٢٠١٦ (٢٦ بهمن ماه ٩٤) برای ارائه پروپوزال باز می باشد. علاقه مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانند به سایت www.irena.org/adfdمراجعه و یا در صورت هرگونه سوال احتمالی  با شماره٨٨٠٩٤٨٨٤ سرکار خانم باقری تماس حاصل نمایند.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo