به گزارش برق نیوز، فریدون همتی در جلسه با هیأت اقتصادی _ تجاری ایرلندی که امشب در مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان قزوین برگزار شد، اظهار داشت: هر طرح اقتصادی که بتواند به کسب درآمد، رونق اقتصادی، تولید و ایجاد اشتغال این استان کمک کند، مورد حمایت قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به ساخت نیروگاه خورشیدی افزود: این طرح قابلیت این موضوع را دارد که به صنایع کمک کند تا پنل‌های خورشیدی هر واحد بتواند نیاز برق خود را تأمین کرده و مازاد آن را به دولت بفروشد.

استاندار قزوین ادامه داد: طرح ساخت نیروگاه خورشیدی می‌تواند به عنوان یک الگوی خوب در کشور مطرح شود.

همتی بر تسریع در صدور مجوزهای لازم برای آغاز عملیات اجرایی نیروگاه خورشیدی در شهرستان تاکستان از سوی مسؤولان دستگاه‌های اجرایی استان قزوین مانند محیط زیست، شرکت توزیع نیروی برق، امرو اراضی و سازمان جهاد کشاورزی تأکید و اضافه کرد: این مهم باید طی 10 روز آینده تحقق یابد.

وی خاطرنشان کرد: از سوی مرکز خدمات سرمایه‌گذاری باید برای جلوگیری از طولانی شدن پیگیری تمام امور برای دریافت مجوزها اقدام لازم صورت گیرد تا در امور سرمایه‌گذار شتاب بخشیده شد و سرگردانی نشود.

در این جلسه که بهنام ملکی مدیرکل جذب سرمایه‌گذاری قزوین، منوچهر حبیبی سرپرست معاونت اقتصادی استانداری قزوین و مسؤولان دستگاه‌های اجرایی مرکز خدمات سرمایه‌گذاری این استان حضور داشتند، واگذاری 100 هکتار زمین و اعطای مجوزهای لازم از سوی شرکت توانیر، محیط زیست و انتقال و اتصال به شبکه مورد موافقت قرار گرفت.

همچنین در این جلسه مطرح شد که برای ساخت فاز نخست یک نیروگاه 30 مگاواتی با ظرفیت اشتغال 400 نفر، بیش از 40 میلیون یورو از سوی شرکت ایرلندی هزینه می‌شود که آغاز فاز دوم این طرح پس از راه‌اندازی نیروگاه نخست، با ظرفیت 30 مگاوات دیگر صورت می‌گیرد.

گفتنی است، در صورت واگذاری 100 هکتار زمین در تاکستان برای نیروگاه خورشیدی و صدور مجوزهای زیست محیطی و توانیر، خرید برق تولیدی این نیروگاه تا پایان امسال کلید می‌خورد.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo