به گزارش برق نیوز، مصطفی سعادت طلب در دویست و دوازدهمین جلسه رسمی و علنی شورای شهر قم که در سالن جلسات ساختمان شهید باکری برگزار شد، بابیان اینکه سیمای شهری در قم و نقش تأسیسات برق بحث اصلی است، اظهار داشت: باید ببینیم چند سال دیگر شاهد حذف تیرهای برق در سطح شهر خواهیم بود، آیا اداره برق به این فکر هست یا کلاً بی‌خیال شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه عمر مفید لوله‌های گاز در حال فرسوده‌شدن است، گفت: کشورهای غربی در این زمینه بسیار جلوتر از کشور ما هستند و عبور خطوط گاز از زیر شهرها را ممنوع کرده‌اند اما این فکر غلط در کشور ما جاافتاده و همچنان به شکل قدیمی عمل می‌کنیم.

رئیس کمیسیون امور زیربنایی شورای شهر قم با تأکید بر نگرش بلندمدت در برنامه‌ریزی‌های شهری گفت: در تبلیغات بسیار ضعیف عمل کرده‌ایم و در آگاهی بخشی به مردم ضعف داریم.

سعادت‌طلب بیان کرد: نمود این مسئله در مورد اصلاح الگوی مصرف است که سرمایه‌گذاری اندکی در اطلاع‌رسانی به مردم صورت گرفته چراکه قم شهری گرمسیری است و مصرف بالای برق سبب افزایش مشکلات در این بخش شده است.

وی با اشاره به  جانمایی پست‌های برق در مناطق دو و شش گفت: نباید بگوییم این مشکلات پذیرفته‌شده است و باید فکر اساسی برای آن‌ها شود چراکه همه این‌ها مربوط به شهر نیست و دکل‌های عبوری برای کل کشور است. باید حرکت گسترده‌تری در استفاده از انرژی خورشیدی در کشور و به‌ویژه در مناطق گرمسیری صورت گیرد.

محسن عابدینی پور بیان کرد: هدف از شرکت‌های غیردولتی این بود که قیمت تمام‌شده را پایین بیاورند نه‌تنها این اتفاق نیفتاد بلکه قیمت تمام‌شده را در سال چندین بار افزایش می‌دهیم.

عضو شورای شهر قم با اشاره به بحث تولید انرژی توسط نیروهای خورشیدی گفت: اگر قرار است تولید توسعه‌یافته و مصرف کنترل شود باید پایلوت‌هایی را در سطح شهر ایجاد کنیم تا مردم ببینند که می‌توان صرفه‌جویی کرد و از این مسئله اطمینان حاصل کنند.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo