به گزارش برق نیوز، در این نشست یک روزه،  با حضور جمعی از مسئولان وزارت نیرو و مدیران عامل صنعت آب و برق کشور، موضوعات و مسایل مرتبط با تلاشهای ارزنده  انجمن های اسلامی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

سنگرهای  فرهنگی کشور
مهندس عظیم بلبل آبادي رئیس هیات مدیره و مدير عامل شركت سهامي برق منطقه اي گيلان ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نشست تخصصی، انجمن های اسلامی را سنگر فرهنگی کشور خواند و افزود: انجمن اسلامی همواره فرمایشات مقام معظم رهبری را در سرلوحه کار خود قرار می دهد و با بصیرت و آگاهی وارد عمل می شود چون به عنوان یکی از قدیمی ترین تشکل و نهادهای اسلامی است که قدمت و سابقه آن در داخل و خارج از کشور به سالهای قبل از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی می رسد و از تجارب خوب و ارزنده برخوردار است.

توجه ویژه وزارت نیرو
 مدير عامل شركت سهامي برق منطقه اي گيلان اضافه کرد: وزارت نیرو و مجموعه صنعت آب و برق کشور به ترویج فرهنگ قرآنی، ایثارگری، عفاف و حجاب، تقویت بنیان خانواده ، امر به معروف و نهی از منکر و تقویت مبانی اخلاقی و اجتماعی و … توجه ویژه ای دارد.

تداوم اهداف انقلاب
وی افزود: انجمن های اسلامی به عنوان سنگرهای  فرهنگی کشور بدون هیچ ادعایی با سعه صدر و رعایت تقوا، دعوت به خیر، آموزش معارف دینی ، ترویج و تبلیغ اسلام، امر به معروف و نهی از منکر و … در جهت تداوم اهداف عالیه اسلام و انقلاب اسلامی تلاشهای ارزنده ای داشته و دارند.

سرمایه بزرگ برق گیلان
مهندس بلبل آبادي آنگاه به سرمایه بزرگ برق گیلان اشاره کرد و افزود:
شركت سهامي برق منطقه اي گيلان از یک سرمایه بزرگ و ارزشمندی تحت عنوان نیروی انسانی متعهد و متخصص ، کارآمد و با تجربه، فهیم و توانمند برخوردار است.

توانمندیهای برق گیلان
وی افزود: در استان گیلان از 6 نیروگاه موجود 2816 مگاوات برق تولید می شود که 3 برابر نیاز  مصرف استان است و مازاد مصرف برق تولید شده به استانهای همجوار مانند مازندران، زنجان، تهران و آذربایجان صادر می شود و علاوه بر آن تبادل انرژی با کشور جمهوری آذربایجان – همسایه شمالی ما نیز صورت می گیرد.

رتبه پنجم کشوری
مدير عامل شركت سهامي برق منطقه اي گيلان در مورد جایگاه ویژه برق گیلان در سطح کشور گفت: در مقطع زمانی پاییز امسال در بین 16 برق منطقه ای کشور به لحاظ تولید در رتبه پنجم کشوری قرار داریم.

کارهای بزرگ کشوری
وی با اشاره به انجام کارهای بزرگ سطح کشور با مدیریت و هدایت شركت سهامي برق منطقه اي گيلان گفت: اگر توانمندیهای لازم نبود هرگز چنین مسئولیت های سنگین سطح کشور به برق گیلان محول نمی شد.

بهینه سازی طراحی خطوط و حریم
مهندس بلبل آبادي مدير عامل شركت سهامي برق منطقه اي گيلان اضافه کرد: برای اولین بار 17 سال پیش بحث «حریم» از شركت سهامي برق منطقه اي گيلان در سطح کشور مطرح شد و شروع به کار از این استان بوده است و در حال حاضر نیز مسئولیت بهینه سازی طراحی خطوط و بحث و بررسی «حریم» به عهده شركت سهامي برق منطقه اي گيلان با همکاری 10 شرکت برق منطقه ای از دیگر استانهای کشور و 5 شرکت مهندسین مشاور بزرگ می باشد که این کار هم اکنون به نحو شایسته ای درحال انجام است.

تداوم حرکت رو به جلو
مدير عامل شركت سهامي برق منطقه اي گيلان با تاکید بر تداوم حرکت های رو به جلو گفت: توانمندیهای خاص این شرکت به لحاظ فنی – ستادی- مالی – پشتیبانی و نیروی انسانی برای صنعت برق کشور شناخته شده و شفاف و روشن است.

لذا باید از این توانمندی در مدیریت و راهبری شرکت به لطف خدا به صورت سیستماتیک استفاده کنیم.وی افزود:چون هر سیستمی هر چقدر هم توانمند باشد مسلما جای بهبود کار و ارتقای هر چه بیشتر همچنان وجود دارد ، باید همیشه رو به جلو حرکت کنیم و شرایط بهتر و مطلوبتری را برای سیستم ایجاد نماییم.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo