به گزارش برق نیوز, این کارگاه به منظور بهره مندی از تجربیات کشورهای پیشرو برای توسعه و کاربرد انرژی های تجدیدپذیرو با حضور متخصصان و سرمایه گذاران این عرصه برگزار شد.

در ابتدای جلسه معاون فنی و اجرایی سانا ضمن خوشامدگویی به شرکت کنندگان در کارگاه آموزشی، به ظرفیت نسبتا بالای انرژی های تجدیدپذیر در ایران اشاره نمود و گفت که سهم تاثیرگذاری از انرژی کشور را می توان ازطریق انرژی بادی تامین نمود.

 وی به پروژه های مختلفی که سانا در دست اجرا دارد اشاره کرد و گفت اکنون در حال بروز رسانی اطلس بادی کشور هستیم چرا که کسانی که برای سرمایه گذاری به ایران می آیند می بایست اطلاعات مکانی دقیقی در اختیار داشته باشند و این اطلس که توسط اطلاعات ماهواره ای درحال طراحی است و تا یک سال آینده نهایی خواهد شد می تواند کمک بسیار خوبی در این زمینه به سرمایه گذاران نماید.

دکتر شعبانی کیا در ادامه افزود: تلاش ما اینست که بتوانیم بستری پایدار در حوزه تجدیدپذیرها ایجاد کنیم مانند بومی سازی تجهیزات و آموزش نیروی انسانی ماهر، و در این راستا می بایست از تجربه شرکت های قدرتمند و حرفه ای استفاده نماییم.

در ادامه قائم مقام مدیرعامل شرکت وستاس در توسعه جهانی بازار با اشاره به سوابق کاری این شرکت دانمارکی درایران اعلام کرد شروع تازه ای برای توسعه انرژی بادی در ایران در پیش رو دارند. وی گفت: انرژی بادی انرژی اصلی ٣٤ کشور دنیاست ولی در ایران هنوز نابالغ است و اکنون فرصت خوبی برای توسعه آن درایران می باشد.

دکترساباترافزود: ما متخصصین خودمان را با هدف اعلام چگونگی توسعه این انرژی در ایران، نحوه ساخت نیروگاه های بادی، نحوه ساخت و عملکرد توربین های بادی و توضیح در مورد ادغام شبکه های بادی در دانمارک برای این کارگاه آموزشی به ایران آورده ایم . دانمارک اکنون ١٠٠ درصد برق خود را از انرژی بادی تامین می کند که این بسیار اقتصادی است.

در ادامه آقای مهندس نظری مدیر دفتر مهندسی سانا به ارائه مطلب پرداخته و هدف این همایش را بحث های زیست محیطی دانست. وی اعلام داشت که سوخت های فسیلی رو به پایان است و تجدیدپذیرها بهترین جایگزین آن می باشد.

در ادامه برگزاری این کارگاه نیز مدیران و کارشناسان شرکت وستاس به ارائه مطلب در خصوص معرفی شرکت وستاس، اقتصاد انرژی بادی، توسعه مزارع بادی، مشخصات فنی توربین بادی، ساخت و نگهداری مزارع بادی پرداخته و به سوالات شرکت کنندگان پاسخ دادند.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo