به گزارش برق نیوز، یکی از دلایل مهم عدم اقبال به خودروهای برقی تا به حال مدت زمان طولانی است که باید برای شارژ این نوع خودروها سپری کرد. اما محققان موسسه فدرال تحقیقات فناوری در لوزان سوییس یک ایستگاه شارژ 4.5 مگاواتی برق خودرو را طراحی کرده اند که معطلی برای تکمیل شارژ در آن به اندازه مدت زمانی است که برای بنزین زدن نیاز است.

البته چنین ایستگاهی به اندازه 4500 ماشین لباس شویی برق مصرف می کند و تامین و مدیریت چنین میزان بالایی از انرژی خود یک چالش دیگر است. برای حل مشکلات احتمالی چنین پمپ برقی، محققان سیستمی برای ذخیره سازی برق طراحی کرده اند که بتواند ورود و خروج جریان برق را تنظیم کند.

باتری های فعلی مورد استفاده در خودروها از نوع لیتیومی هستند که با تغییراتی می توان از آنها برای شارژ سریع خودرو استفاده کرد. پیش از این شرکت تلسا هم فناوری خاصی را برای شارژ سریع خودروهای برقی به ثبت رسانده بود، این فناوری که سریع ترین فناوری شارژ خودرو معرفی شده شارژ نسبی خودروهای تلسا مدل اس سدان را در 30 دقیقه ممکن می کند. این میزان شارژ برای طی کردن یک مسیر 270 کیلومتری کافی است. اما شارژ کامل خودرو با استفاده از این فناوری به 75 دقیقه زمان نیاز دارد.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo