بهزاد صبوری با اشاره به اوج مصرف برق در تابستان امسال در دماوند اظهار کرد: از سال گذشته تاکنون چند درصدی افزایش مصرف به صورت کلی در تمام فصول وجود داشته، اما اکثر این افزایش مصرف در تابستان و به خاطر استفاده از چاه‌های آب کشاورزی و ویلاها بوده و اوج مصرفی برق در تابستان امسال با رقم 52 مگابایت سپری شده است.

به گزارش برق نیوز، وی در خصوص مصرف برق شهرستان دماوند از ابتدای فصل زمستان افزود: در این فصل، چون کمتر از ویلاها و چاه‌های آب استفاده می‌شود، شاهد کاهش 20 درصدی مصرف برق بوده‌ایم.

مدیر توزیع برق شهرستان دماوند در خصوص نظارت بر خاموشی‌های این شهرستان تصریح کرد: هر فردی که مشکلی در زمینه قطعی برق داشته باشد، می‌تواند با سامانه 121 تماس بگیرد.

صبوری تأکید کرد: تمام خاموشی‌های برق در شهرستان دماوند با سامانه 121 پایش می‌شود و افرادی که با این سامانه در زمینه خاموشی تماس می‌گیرند، ضمن ثبت و ضبط مشکلات، به طور سریع مشکلشان پیگیری می‌شود.

وی افزود: اگر خاموشی‌ها از زمان مشخصی بگذرد، از طریق سامانه 121 با رئیس حوادث توزیع برق شهرستان دماوند تماس گرفته می‌شود و اگر خاموشی طولانی‌مدت باشد، نیز در زمان‌های دوم، سوم و چهارم به همین نسبت با معاون منطقه، مدیر منطقه و رده‌های بالاتر تماس گرفته می‌شود که این مورد نیز بستگی به گستره و زمان خاموشی دارد.

مدیر توزیع برق شهرستان دماوند در خصوص تأمین برق مصرفی شهرستان دماوند بیان کرد: برق مصرفی این شهرستان از دو پست 63 کیلوولت پست برق عامری در شهر دماوند و پست برق آبسرد تأمین می‌شود.

صبوری در خصوص رایگان بودن برق تکایا و مساجد تا پایان سال 93 افزود: برق مساجد و تکایا تا پایان سال 93 رایگان بوده است؛ اما از ابتدای سال 94 با تصویب هیئت وزیران مقرر شد تا مساجد و تکایا بر اساس متراژ بنا بر الگوی مصرف تعیین‌شده، تعیین تعرفه شوند.

وی در خصوص هزینه قبض برق مساجد و تکایا اضافه کرد: از مصارف مازاد بر الگوی مصرف، هزینه دریافت شود و البته این موضوع در حال جمع‌آوری اطلاعات است و در آینده نزدیک اجرایی خواهد شد.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo