به گزارش برق نیوز, “محمدرضا پورابراهیمی” در استقبال از سرمایه گذاران خارجی در فرودگاه کرمان، گفت: فضای فرهنگی و سیاسی استان کرمان، فضایی مثبت برای حضور سرمایه گذاران در بخش های مختلف است.

وی با بیان اینکه استاندار کرمان بواسطه اقتصادی بودنش اهمیت ویژه ای به این موضوع دارد، افزود: احترام خاصی برای حضور سرمایه گذاران خارجی و انجام سرمایه گذاری مشترک در بخش های مختلف اقتصادی در کرمان وجود دارد.

پورابراهیمی با اشاره به ظرفیت های عظیم استان کرمان برای سرمایه گذاری، خاطر نشان کرد: در سال های اخیر در کرمان طرح های اقتصادی بزرگی ایجاد شده و در حال احداث هم است که بر همین اساس نیازمند 2 تا 3 هزار مگابایت طی سال های آینده هستیم.

وی با بیان اینکه کرمان راهی جزء استفاده از انرژی های پاک برای تولید برق مورد نیاز ندارد، گفت: از تولید برق به صورت انرژی های پاک و احداث نیروگاه های خورشیدی حمایت می کنیم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کرمان پهناورترین استان کشور است و موقعیت جغرافیایی آن باعث شده بهترین برای احداث نیروگاه های برق خورشیدی باشد و با ارزیابی انجام شده سرمایه گذاری در این بخش صرفه اقتصادی دارد.

در این دیدار اسماعیل سروی مدیرعامل یکی از شرکت سرمایه گذاری ترکی، اروپایی با تشکر از استقبال گرم و صمیمی نماینده مردم کرمان و راور در بدو ورود به استان کرمان، گفت: کرمان از استان های مساعد ایران برای سرمایه گذاری است و از این بابت خداوند را شکرگذارم.

وی با بیان اینکه آنچه که من را در این دیدار متعجب کرده است وجود مسئولین جوان ایرانی است، افزود: وجود مسئولین جوان در ایران نشان از نیرو و توانی است که برای انجام کارها انجام می شود و این شور جوانی را مغتنم می دانم.

وی اظهار کرد: کرمان از نقاط برجسته انرژی خورشیدی در ایران است و برای سرمایه گذاری در این بخش آمادگی کامل داریم.

گفتنی است شرکت ایرانی خزر اپسون انرژی با مشارکت شرکت هازار 5 نیروگاه 10 مگابایتی در نقاط مختلف استان کرمان که سه نقطه آن مربوط به شهر کرمان است احداث می کنند.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo