به گزارش برق نیوز، ناصر اسکندری  اظهار کرد: ‌با توجه به گران بودن هزینه تولید برق سبز بدون شک بخش دولتی نمی‌تواند اعتبار لازم در این بخش را تامین کند بنابراین بخش خصوصی نیز باید وارد عمل شود. متاسفانه تاکنون پیشنهادی در خصوص تولید برق سبز در استان توسط بخش خصوصی به شرکت توزیع نیروی برق ارائه نشده است که امید است با فراهم کردن شرایط مناسب سرمایه گذاری شاهد حضور بخش خصوصی در این حوزه نیز باشیم.

وی افزود: تولید برق سبز (برق تولیدی از انرژی‌های نو) در کشورهای توسعه یافته به یکی از روش‌های صرفه‌جویی و ذخیره منابع تجدید پذیر تبدیل شده است. در کشورهای توسعه یافته که غالبا منابع محدودی دارند، استفاده از انرژی‌های نو همچون نور خورشید به روشی متداول برای تامین روشنایی مورد نیاز بسیاری از مشترکان تبدیل شده است. هرچند هزینه تولید برق از انرژی‌های نو درمراحل اول زیاد است ولی بدون شک در طولانی مدت باعث صرفه‌جویی در هزینه مشترکان می‌شود.

اسکندری بیان کرد:‌ تولید برق سبز در ایران نیز به تبع برخی کشورها مورد توجه قرار گرفته و طرح‌هایی نیز در این خصوص اجرایی شده است. هریک از استانها بر اساس امکانات و زیرساخت‌هایی که در اختیار دارند در مسیر تولید برق سبز قدم برداشته‌اند. در استان البرز نیز طی چند سال گذشته، چند مدرسه و مسجد با استفاده از سلول‌های خورشیدی اقدام به تامین برق مورد نیازشان کرده‌اند.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo