پژوهشگاه نیرو دهم و یازدهم خرداد ماه سال جاری در حالی میزبان یازدهمین همایش بین‌المللی انرژی با محوریت موضوع پویایی انرژی در جهان در حال تغییر، خواهد بود که مهندس حمید چیت‌چیان وزیر نیرو و مهندس بیژن نامدار‌ زنگنه وزیر نفت ریاست آن را برعهده خواهند داشت.

به گزارش برق نیوز, علاوه بر این مهندس هوشنگ فلاحتیان معاون امور برق و انرژی وزیر نیرو و دکتر داود منظور دبیر کمیته ملی انرژی از دیگر افراد برجسته در سازمان همایش ملی انرژی‌اند که در این دوره به ترتیب به عنوان نایب رییس و دبیر همایش ایفای نقش می‌کنند.

در این همایش بیش از 18 چهره برتر علمی ایران و جهان در زمینه انرژی به ایراد سخنرانی‌های کلیدی در موضوعات تخصصی می‌پردازند.

گذشته از این برپایی4 میزگرد با موضوعات تامین مالی و تراز منابع و مصارف مالی بخش انرژی، انرژی‌های تجدید پذیر و کنوانسیون‌های محیط زیستی، مرزهای سیاست‌گذاری و دانش در بهره‌وری انرژی و نیز موضوع دیپلماسی انرژی و بازارهای بین‌المللی در حال تغییر با حضور شخصیت‌های برجسته این حوزه در دستور کار برگزاری همایش قرار دارد.

گفتنی است مقالات برگزیده این همایش در محورهای تخصصی شامل پویایی‌های فناوری‌انرژی، پویایی ساختارها و نهادهای انرژی، پویایی در تامین مالی بخش انرژی، اقتصاد پویا و بازار انرژی همچنین پویایی انرژی و محیط زیست ارائه خواهد شد.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo