به گزارش برق نیوز، علیرضا صبوری با اشاره به اینکه این سرمایه گذارها درخواست ایجاد 10 مگاوات نیروگاه خورشیدی و 30 مگاوات انرژی بادی را ارائه کرده اند، افزود: از آنجاییکه سرمایه زیادی برای ایجاد نیروگاه‌های بادی نیاز است قرار بر این شد تا دکل‌هایی را در مکان‌های پیشنهادی نصب و اطلاعاتی در خصوص سرعت، جهت باد و … کسب و سپس نتیجه نهایی خود را اعلام کنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا خراسان‌شمالی استانی مستعد برای ایجاد نیروگاه‌های بادی است، اظهار کرد: این استان دارای مناطق مستعد برای ایجاد این نیروگاه‌هاست.

صبوری ادامه داد: منطقه داشلی قلعه در شهرستان راز و جرگلان با ایجاد نیروگاه‌ بادی 10 مگاواتی و روستاهای جوزک و مهمانک در شهرستان مانه سملقان از جمله مناطق مورد پیشنهاد شرکت توزیع برق است که البته سرمایه گذار آلمانی نیز در حال بررسی و جمع آوری اطلاعات در منطقه مهمانک و جوزک است.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا سرمایه گذاری شرکت سویسی برای ایجاد نیروگاه خورشیدی در این استان به سرانجام می‌رسد، اظهار کرد: این شرکت مجوز ایجاد نیروگاه 60 مگاواتی در این استان را از وزارت اقتصاد و دارایی دریافت کرده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: از سوی دیگر این شرکت قراردادهایی برای خرید تجهیزات EPC جهت ایجاد این نیروگاه را نیز منعقد کرده است.

به گفته وی این شرکت از سال آینده اقدام به ساخت این نیروگاه در این استان خواهد کرد.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo