به گزارش برق نیوز، سعید بهادیوندچگینی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین گفت: در راستای استفاده از انرژی های تجدید پذیر و مبادله توافقنامه با سازمان انرژی های نو شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین آمادگی دارد تا در قالب قرارداد نسبت به خرید تضمینی برق از مشترکین تا سقف 100کیلووات اقدام کند.

بهادیوند چگینی ادامه داد: متقاضیان می توانند پس از مطالعه متن قرارداد مذکور در سایت این شرکت جهت اخذ مجوز برای احداث نیروگاه اقدام نمایند.

وی توضیح داد: این شرکت به عنوان خریدار ظرف 7روز کاری موضوع را بررسی کرده و در صورت بلامانع بودن آن مجوز احداث توزیع و نصب کنتور را صادر می کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین افزود: قرارداد مذکور 20ساله بوده و فروشنده موظف به رعایت مفاد قانون سازمان برق ایران بخصوص ماده15 می باشد.

بهادیوند چگینی ادامه داد: همچنین رعایت کلیه استانداردهای الزامی وزارت نیرو در خصوص تولید، تزریق و اتصال به شبکه توزیع از جمله تشخیص جزیره ای شدن و قطع برق از شبکه، هارمونیک های مجاز، قطع اتصال کوتاه و تزریق جریان مستقیم به شبکه توزیع برعهده فروشنده است.

وی در خصوص قیمت خرید این برق هم گفت: قیمت خرید برق تضمینی بر اساس مصوبه وزارت نیرو با توجه به سقف انشعاب تا 20کیلووات مبلغ 8000ریال و تا 100کیلووات مبلغ 7000ریال می باشد.

این مقام مسوول در خاتمه یادآور شد: متقاضیان لازم است جهت انعقاد قرارداد با در دست داشتن مدارک لازم به حوزه ستادی این شرکت واحد جلب مشارکت تولید پراکنده مراجعه نمایند.

منبع: صدای قزوین

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo