این تفاهم نامه با حضور رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی، مدیر کل دفتر امور تحقیقات شرکت مادر تخصصی توانیر، مدیر عامل شرکت توزیع برق جنوب استان کرمان، منعقد شد.

به گزارش برق نیوز، در حاشیه این نشست،مهندس فرحناکیان  مدیر کل دفتر امور تحقیقات شرکت مادر تخصصی توانیر بیان نمود: از آنجا که صنعت برق، جز تخصصی ترین صنعت ها محسوب مشود، لذا در راستای بهبود کیفیت و افزایش بهره وری بدون همکاری دانشگاه، نمیتوانیم به سرانجام برسیم.

وی صنعت را به عنوان یک دانشگاه معرفی کرد و ادامه داد: علم و دانش باید به تکنولوژی و تبع آن به ثروت ملی تبدیل شود، لذا ما در این صنعت نیازمند خردورزی و همکاری دانشگاه ها و اساتید مجرب  می باشیم.

در ادامه مدیر عامل شرکت توزیع برق جنوب استان کرمان با اشاره به تفاهم‌نامه  گفت: در گذشته نيز همکاري‌هاي متقابل وجود داشته است، ولي اين بار در چارچوب تفاهم نامه معين و مشخص، برنامه‌هاي پژوهشي را دنبال خواهيم کرد.

عبدالوحید مهدوی نیا خاطر نشان کرد: این همکاری دو جانبه خواهد بود و  هدف استفاده از ظرفیت دانشگاه در جهت آموزش و پژوهش، حمایت از توسعه  آزمایش های مرجع و همچنین حمایت از پایان نامه های دانشجویان و اساتید محترم  خواهد بود.

  همچنین در این مراسم آقای دکتر میرزایی  رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی با تاکید بر یونیک بودن دانشگاه اظهار داشت: با توجه به اینکه سیاست دولت جدید حول سه محوریت: کنترل کمی دانشجو؛ افزایش کیفیت؛ توسعه در جهت نیاز های کشور است؛ این دانشگاه نیز کیفیت را در راس دید خود قرار داده است.

لازم به ذکر است بعد از انعقاد تفاهم نامه مدیران و جمع همراه از آزمایشگاه های این دانشگاه بازدید نمودند.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo