به گزارش برق نیوز به نقل از فارس، شرکت «سولار صنعت نوآور» با سرمایه‌گذاری در حوزه انرژی‌های نو، با همکاری شهرداری اصفهان پروژه نیروگاه برق با انرژی خورشیدی را در بخش سگزی اصفهان آغاز می‌کند و طی چند فاز به بهره‌برداری می‌رساند.

اشتون جی فرولینگ که دیشب یکی از سخنرانان اختتامیه همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهر خلاق اصفهان نیز بود، در این باره گفت: خورشید هدیه ارزشمند خداوند است که بدون هزینه این منبع انرژی را در اختیار ما قرار داده است.

وی افزود: با وجود این‌که ایران دسترسی زیادی به انرژی‌های فسیلی دارد، قوانین جدید از انرژی‌های نو حمایت می‌کند.

نماینده شرکت سولار صنعت نوآور به مزیت‌های انرژی خورشیدی پرداخت و ادامه داد: در صورت کامل شدن این نیروگاه سالانه 180 میلیون مترمکعب گاز و یا معادل 158 میلیون لیتر سوخت فسیلی ذخیره می‌شود.

وی افزود: این پروژه می‌تواند از متصاعد شدن سالانه یک‌میلیون و 140 هزار کیلوگرم دی‌اکسیدکربن در محیط‌ زیست جلوگیری کند.

به گفته اشتون جی فرولینگ به‌زودی فاز نخست ساخت نیروگاه خورشیدی سگزی آغاز خواهد شد و با کامل شدن این پروژه، طی 30 سال آینده 475 هزار خانه از انرژی پاک بهره‌مند خواهند شد.

همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهر خلاق اصفهان روز گذشته با حضور سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی آغاز شد و با برگزاری پنل‌های تخصصی بررسی پروژه‌ها ادامه پیدا کرد؛ این همایش شامگاه دیروز پایان یافت.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo