به گزارش برق نیوز، شرکت MECI Group International با دولت ایران برای ساخت یک نیروگاه بادی به ارزش ۷۵۰ میلیون یورو (۸۳۹ میلیون دلار) توافقنامه امضا کرد.

 بر اساس بیانیه این شرکت هولدینگ سوییسی، این پروژه در منطقه کوهستانی در شمال ایران واقع بوده و ظرفیت تولید ۲۷۰ مگاوات را خواهد داشت. جرمیا جوزی، رییس هیات مدیره MECI به بلومبرگ گفت: تست توربین در محل در حال انجام گرفتن است.

وی در این مصاحبه تلفنی گفت: ایران در نقطه بسیار جالبی در تاریخ قرار دارد و می تواند رشد زیادی داشته باشد.

به گفته رییس هیات مدیره MECI، ایران می تواند در ظرف پنج سال حداقل ۲۰ سال پیشرفت فناوری را بدست آورد.

بر اساس این گزارش، تهران پس از اجرایی شدن برجام در ماه ژانویه، پذیرای حداقل ۱۵۰ هیات نمایندگی بوده است و مقامات ایرانی از سرمایه گذاری بین المللی در زمینه انرژی تجدیدپذیر استقبال می کنند.

حمید چیت چیان، وزیر نیروی ایران پیش از این در مصاحبه ای عنوان کرده بود تولید بیشتر انرژی سبز به ایران امکان خواهد داد سوخت فسیلی بیشتری به خارج صادر کند.

شرکت MECI یک توافق خرید برق پنج ساله با وزارت نیروی ایران با قیمت خرید تضمینی ثابت امضا کرده است. رییس هیات مدیره این شرکت انتظار دارد این قرارداد زمانی که این شرکت خودش را ثابت کرد، تمدید شود.

این شرکت سوییسی همچنین توافق کرده است یک نیروگاه نیرو و حرارت به ظرفیت ۱۰۰ مگاوات که از گاز طبیعی استفاده خواهد کرد، احداث کند و فاینانس این پروژه را با انتشار اوراق قرضه و شریک سهامی تامین خواهد کرد.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo