به گزارش برق نیوز، مدير كل دفتر تحقيقات شركت مادر تخصصي توانير،در اين خصوص، به ارائه مطلبي در خصوص عملكرد تحقيقات شركت توانير، پرداخت و با اشاره به عملكرد خوب شركت توزيع برق جنوب استان كرمان، گفت: سنگ بناي تحقيقات، تعيين اولويت هاي مناسب و نياز محور است.

فرحناكيان تصريح كرد: شركت توزيع برق جنوب استان كرمان در رده ششم شركت هاي توزيع برق، در زمينه عملكر د مالي در سطح كشورقرار دارد.

مهندس فرحناكيان با بيان اين كه اولويت هاي تحقيقاتي از چهارمنبع قابل استخراج است، افزود: تعامل با اساتيد دانشگاه و آشنا با صنعت، معاونين ،مديران و كارشناسان شركت، خروجي هاي كميته حوادث و كميته پيشنهادات شركت، منابع قابل اطميناني براي تعيين اولويت هاي تحقيقاتي به شمار مي روند.

در اين همايش مدير عامل شركت توزيع برق جنوب استان كرمان نيز ضمن تبريك ايام دهه فجر، بيان كرد: اين شركت وظيفه برق رساني به بيش از 500 هزار مشترك را در وسعتي بالاي 95 هزار كيلومتر مربع را با شبكه اي به طول31 هزار كيلومتر عهده دار است.

عبدالوحيد مهدوي نيا خاطر نشان كرد: براي رشد و توسعه سازمان، بايستي نوآوري و خلاقيت، مانند ديگر فرآيندهاي مهم سازمان، به تخصص و مهارت ويژه كاركنان تبديل شود و اين كار نياز به تمرين و ممارست نياز دارد.

وي در ادامه تصريح كرد: رونق يافتن فعاليت هاي تحقيق و توسعه يكي از گامهاي اساسي در ايجاد خلاقيت و مهارت نوآوري و به تبع آن، رشد و توسعه سازمان مي باشد.

وي در ادامه بيان داشت مطمئنا راهبري مناسب چنين شبكه گسترده اي به همراه توجه به مساحت وچالشهاي جديد در صنعت برق مانند هوشمندسازي شبكه ها، لزوم كاهش توليد كربن،با توجه به مباحث مديريت مصرف PR و توسعه استفاده از انرژي هاي نو،چالش ورود PG و CHP ها به شبكه و در آن اداره شركت ها بر مبناي اصول بنگاهداري و همچنين تحقق چشم انداز 1404 شركت، مي طلبد كه خودمان رابه ابزار و دانش جديد مجهز نماييم.

مهدوي نيا تصريح كرد: با روش هاي فعلي نمي توانيم بر چالش هاي مورد اشاره فائق شويم و تنها در همين جاي كنوني خواهيم ماند.

در ادامه اين نشست معاون برنامه ريزي و مهندسي شركت به اشاره رويكرد هاي شركت در زمينه فعاليت هاي تحقيقاتي، پرداخت.

خانم شيخ شجاعي از جمله اين دستاوردها را ثبت هفت اختراع در طي دو سال اخير بر شمرد. وي در ادامه افزود: شركت توزيع برق جنوب استان كرمان قدم هاي مثبتي در زمينه مقالات تحقيقاتي برداشته است و توانسته است از بين 39 شركت توزيع در سطح كشور، رتبه اول را در زمينه ارائه مقالات داخلي و خارجي را كسب نمايد در پايان اين سمينار به محققين وفعالان در عرصه علم وفناوري جوائزي، جهت قدرداني از تلاش هاي دست اندر كاران اين ستاد، اهدا شد.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo