به گزارش برق نیوز، دوره آموزشی مدیریت مصرف و ایمنی برق در سه واحد آموزشی شهرستان مانه و سملقان برگزار شد.

مدیر توزیع برق شهرستان مانه و سملقان با اشاره به نزدیک شدن به فصل تابستان و پیک بار، در ابتدا بر لزوم صرفه جویی در مصرف انرژی تاکید کرد و سپس گفت: با این هدف مقرر شد، 120 نفر از دانش آموزان و معلمان مدارس را  هدف دوره ای آموزشی با این مضامین قرار دهیم.

مهندس “علیرضا دلبری” با بیان این که در این رابطه همراه تیمی از مدیریت توزیع برق مانه و سملقان در دو مدرسه شهری و یک مدرسه روستایی شهرستان حضور یافتیم افزود: در این دوره های آموزشی موارد مرتبط با ایمنی برق و مدیریت مصرف به زبان ساده برای دانش اموزان ارائه شد.

وی همچنین از برگزاری دوره آموزشی جداگانه ای برای مدرسان و معلمان این مدارس خبر داد و افزود: در این دوره ها نیز علاوه بر شرح و تفصیل سرفصل های یاد شده به مسائلی از جمله حفظ و نگهداری از لوازم اندازه گیری و پرهیز از انشعاب گیری های غیر مجاز از شبکه برق و همچنین خطرات و پیامدهای دستکاری در لوازم اندازه گیری و برق غیر مجاز پرداخته شد.

این مسئول اظهار داشت:در این دوره های آموزشی بیش از 280 بسته آموزشی شامل کتاب، بروشور و لوازم التحریر به دانش آموزان و معلمان مدارس اهدا شد.

مدیر توزیع برق شهرستان مانه و سملقان در ادامه تصریح کرد: با توجه به تاثیرگذاری بالای قشر فرهنگی در ترویج و انتقال پیام به جامعه، امید است برگزاری این دوره های آموزشی در پیشبرد اهداف صنعت توزیع برق کشور موثر باشد.

در پایان هر دوره آموزشی به سوالات دانش آموزان در رابطه با سرفصل های یاد شده پاسخ داده شد.
   

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo