سمینار دو روزه “شبکه های هوشمند برق و ریز شبکه های برق” توسط پروفسور محمد شاهیده پور در تاریخ 27 و 28 اردیبهشت ماه 95 در تهران برگزار می شود.

انجمن انرژی ایران و برق نیوز به صورت مشترک این دوره آموزشی را برای اولین بار در تهران برگزار می نمایند.

در این سمینار آموزشی، پروفسور شاهیده پور ضمن معرفی مبانی اصلی هوشمندسازی شبکه های برق و ریزشبکه ها، نحوه پیاده سازی آن در شرکت توزیع های نیروی برق را ارائه خواهند کرد. نحوه ورود و مسائل مربوط به انرژی های تجدیدپذیر و مولدهای تولید پراکنده در شبکه هوشمند برق و خودرهای الکتریکی در این شبکه ها مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. اندازه گیری، ارتباطات و مدیریت شبکه هوشمند و ریز شبکه ها از دیگر مواردی است که در این دوره به آنها پرداخته خواهدشد. مطالعه نحوه عملکرد سیستم های توزیع و همچنین مبادله انرژی انتقالی در سیستم‌های قدرت در حضور انرژی‌های تجدیدپذیر از دیگر مباحث قابل ارائه در سمینار است.

شرایط ثبت نام:
برای شرکت در این سمینار دو روزه مبلغ مورد نظر در جدول زیر را به شماره حساب معرفی شده واریز نموده و در فرم ثبت نام از طریق آدرس زیر مشخصات خود را برای ما ارسال فرمایید.

هزینه های فوق شامل همه هزینه های مربوط به ثبت نام، پذیرایی ها و ناهار، پک اهدائی، گواهی شرکت در دوره و… است.

ثبت نام دانشجویی با ارائه گواهینامه اشتغال به تحصیل مقدور بوده که باید تصویر گواهینامه در فرم ثبت نام ارسال شده و هنگام شرکت در دوره اصل ان ارائه گردد.

لازم به ذکر است به شرکت‌کنندگان در دوره، گواهی معتبر از طرف انجمن علمی انرژی ایران و برق نیوز و با امضای پروفسور شاهیده پور اعطاء خواهد شد.

در فرم ثبت نام علاوه بر مشخصات ثبت نام، جایی برای ارسال مشخصات فیش واریزی وجود دارد. تاریخ واریز وجه، شماره پیگیری، چهار رقم آخر شماره کارت خود و مبلغ واریزی را برای ما ارسال نمایید تا بلافاصله ثبت نام شما قطعی شده و به شما اطلاع داده شود. امکان ارسال تصویر فیش واریزی و یا رسیدعابر بانک (در وازیر کارت به کارت) از طریق فرم زیر وجود دارد.

روش های واریز وجه:
هزینه اعلام شده را به شماره حساب بانک مسکن بنام مهدی گودرزی با مشخصات زیر واریز یا کارت به کارت نمایید:

شماره کارت بانک مسکن:
6280231439640052

شماره حساب:
13007812756

شماره شبا:
520140040000013007812756

شرکت های دولتی برای پرداخت هزینه می توانند به حساب حقوقی انجمن علمی انرژی ایران وجه مورد نظر را پرداخت نموده و از طریق فرم ثبت نام مشخصات پرداخت را ارسال نمایند.

برای هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های 88936259-021 و 88936089-021 تماس بگیرید.

سوابق پروفسور محمد شاهيده‌پور:

دکتر محمد شاهیده پور استاد انستيتو تكنولوژي ايلينويز دكتر محمد شاهيده‌پور استاد دانشكده مهندسي برق و كامپيوتر و مدير مركز نوآوري مهندسي برق در انستيتو تكنولوژي ايلينويز آمريكا (Illinois Institute of Technology) می‌باشند.

وی به مدت 30 سال استاد دانشگاه ايلينويز بوده و در سال‌هاي 2005-2010 بعنوان رييس دانشكده مهندسي برق و كامپيوتر اين دانشكده فعاليت داشته‌ است. دكتر شاهيده‌پور بعنوان يك متخصص برجسته در زمينه بهينه‌سازي و كنترل سيستم‌هاي توليد و توزيع برق و همچنين در مدل‌سازي اين سيستم‌ها در سطح بين المللي شناخته شده‌ است.

شاهیده پور مولف 6 كتاب مرجع و بيش از 400 مقاله در زمينه برنامه‌ريزي و كنترل سيستم‌هاي توليد و توزيع برق بوده و در سال 2009 بعنوان مولف، جايزه يكي از بهترين مقالات منتشر شده در IEEE Transaction on Power Systems را از انجمن بين المللي  IEEE دريافت نمود.

این دانشمند برجسته ایرانی همچنين جوايز زير را بخاطر خدمات موثر خود دريافت كرده‌اند:

وی عضو هيات مديره انجمن IEEE در بخش مهندسي برق (قدرت) بوده و بعنوان سردبير و معاون در نشريات اين انجمن فعالیت دارد. مدرك كارشناسي خود را در رشته مهندسي برق از دانشگاه صنعتي شريف در سال 1356 و مدارك كارشناسي ارشد و دكتراي خود را از دانشگاه ميسوري در كلمبيا در سال‌هاي 1357 و 1360 دريافت نموده است.

دكتر شاهيده‌پور عضو کمیته مطالعات ریزشبکه‌های سازمان ملل بوده و پروژه‌های عملی متعددی را در زمینه ریزشبکه‌ها و شبکه های هوشمند اجرا کرده که می‌توان به ریزشبکه دانشگاه IIT با قابلیت عملکرد جزیره‌ای، ریزشبکه مبتنی بر سلول‌های خورشیدی جزیره Virgin و ریز شبکه‌های فرودگاه‌ها و قطارهای شهری اشاره نمود.

وی به تازگی در سال ۲۰۱۶ به پاس دستاوردهای پژوهشی خود در زمینه «برنامه ریزی تولید در بازارهای برق و در حضور منابع متغیر انرژی تجدید پذیر» عضو فرهنگستان مهندسی ایالات متحده آمریکا شده است.

عضویت در فرهنگستان مهندسی ایالات متحده آمریکا افتخاری است که به سرآمدان حوزه مهندسی که سال های متمادی در زمینه آموزش، پژوهش و جنبه های کاربردی این حوزه فعالیت کرده و دستاوردهای شایانی داشته اند اعطا می شود.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo