محمد بحرینی‌بروجنی ر جمع مدیران دستگاه‌های اجرایی لرستان در خرم‌آباد، اظهار داشت: تمام ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی موظف به نصب ژنراتور هستند و اعتقاد مدیران به مدیریت بحران یک اصل مهم است، اگر این اعتقاد در تفکرات مدیران جایی نداشته باشد، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل یک مسئله فرسایشی تلقی می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان ادامه داد: باید این اصل در خون و رگ‌های مدیران وجود داشته باشد در غیر این صورت ما نمی‌توانیم به اهداف برسیم.

وی افزود: تفکر مدیریت بحران که در مدیران وجود دارد، باید به زیر مجموعه دستگاه‌های اجرایی انتقال یابد.

این مسئول بیان کرد: متاسفانه خیلی از مدیران استان ما مدیریت بحران را به عنوان یک هزینه حساب می‌کنند، اما به نظر من هزینه برای پدافند غیرعامل و مدیریت بحران نوعی سرمایه‌گذاری است.

بحرینی‌بروجنی در خصوص اقدامات شرکت توزیع برق لرستان در خصوص پدافند غیرعامل و مدیریت بحران عنوان کرد: بهره‌مندی 10 روستای لرستان از انرژی خورشیدی از اقدامات مهم این شرکت بوده و از محدود استان‌هایی هستیم که بیشترین استفاده را از انرژی خورشیدی داریم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان در ادامه اضافه کرد: تمام محوطه شرکت توزیع برق استان و خیابان انقلاب خرم‌آباد مجهز به پنل‌های خورشیدی هستند.

وی افزود: احداث یک پارکینگ خورشیدی با بیش از 98 درصد پیشرفت فیزیکی در دستور این مدیریت قرار دارد و تمام سقف این پارکینگ پوشیده از پنل‌های خورشیدی است.

این مسئول بیان کرد: در بروجرد یک نیروگاه هفت مگابایتی راه‌اندازی شده است که در حال حاضر دو مگابایت برق تولید می‌کنند، از این‌رو ما به فکر توسعه آن هستیم.

بحرینی‌بروجنی از خرید گوشی‌های تلفن همراه ماهواره‌ای خبر داد و گفت: حدود شش عدد موبایل ماهواره‌ای خریداری شده است که این نیز به نحوی در مدیریت بحران ما را کمک می‌کند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان عنوان کرد: تهیه بانک اطلاعاتی مدیریت بحران از جمله اقدامات انجام گرفته توسط شرکت توزیع برق لرستان است که طبق آن در زمان بحران ما را کمک می‌کند.

وی افزود: از مانورهای انجام شده در شهرهای استان استقبال خوبی به عمل آمد و تمام ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی موظف به نصب ژنراتور هستند تا در زمان قطع شدن برق با مشکل روبرو نشوند.

این مسئول در پایان تمام اقدامات انجام شده را هم از نظر اقتصادی به صرفه دانست و هم از نظر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل مهم بیان کرد.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo