تابلو برق پست های کمپکت فلزی 1250KVA/24KV

تابلو برق پست های کمپکت با توجه به طراحی مناسب برای انواع شرایط آب و هوایی، این کیوسک با ورق گالوانیزه و آلوزینک با درجه  IP43 و به صورت کاملا پیچ ومهره تولید و ارائه می گردد، که فضای کافی جهت تابلو برق های فشار ضعیف و متوسط و ترانس تعبیه شده و به منظور کنترل دمای داخلی کیوسک و انتقال حرارت تولیدی از تجهیزات و همچنین جهت جلوگیری از تجمع بارهای الکترو استاتیک ، از سیستم مطمئن تهویه طبیعی استفاده گردیده است .

در تمامی قسمت های مورد نیاز شمش کشی مناسب جهت سیستم ارت داخلی و تامین ارتباط مطمئن زمین جهت تمامی تجهیزات داخلی پیش بینی گردیده است .

کیوسک فوق به دلیل ضخامت رنگ 120 میکرون  و نوع ساخت آن کاملاً جهت نصب در فضای آزاد تولید می گردد. استراکچر کیوسک با استفاده از ورقهای فولادی با ضخامت 3 و 5 و 8 میلیمتر تهیه و تولید گردیده و استحکام بالای آن، مقاومت کافی در مراحل حمل و جابجائی ، نصب و همچنین در دوران بهره برداری را تضمین می نماید .

اجزاء تابلو برق پست کمپکت

با توجه به اینکه پست کمپکت معمولا در مناطق شهری و برای توزیع جریان برق شهری به کار می‌رود، در آن تابلو برق فشار متوسط و ضعیف قرار داده می‌شود. به طور کلی اجزای یک پست کمپکت شامل اجزاء زیر است:

بدنه: بدنه تابلو برق پست‌های پیش‌ساخته ممکن است، فلزی، بتونی یا از فایبرگلاس باشد. رنگ آمیزی بدنه با رنگ‌های پودری الکترواستاتیک انجام می‌شود که باعث ایجاد یک گستره عایق در سطح بدنه می‌کند.

تابلو برق فشار متوسط: معمولا در ساختمان پست‌های توزیع‌کننده پیش‌ساخته یک تابلو سه سلولی ۲۰ کیلو وات، یک تابلو برق فشار ضعیف که ظرفیت آن ۴۰۰ ولت است و یک تابلو برق فشار متوسط با ظرفیت ۸۰۰ کیلو ولت به کار می‌رود. هر تابلوی به کار رفته در محفظه پست کمپکت باید از طریق یک کابل هادی به زمین اتصال داشته باشد.

ترانسفورماتور: برای توزیع نیروی از ترانسفورماتورها استفاده می‌شود. بار ترانسفورماتور با توجه به میزان قدرت پست کمپکت، دمای محیط و کلاس حرارتی تعیین می‌شود. در مناطق شهری با توجه به تراکم بار به‌طورمعمول ترانسفورماتورها دارای ظرفیت ۸۰۰ کیلوولت آمپراست. ترانسفورماتورها دارای انواع روغنی و خشک است. ترانسفورماتورهای روغنی می‌تواند دارای منبع انبساط یا فاقد آن باشد.

اینترلاک: در واقع این قطعه مجوز لازم برای زدن هریک از کلیدهای درون محفظه را صادر می‌کند. اینترلاک شامل قطعاتی است که مابین بخش‌های مختلف تابلو برق قرار داده می‌شوند.
هنگامی که این قطعات در حالت باز قرار دارند، می‌توان کلیدهای قطع و وصل، قدرت یا کلید جداکننده را به کار انداخت. اینترلاک یا سیستم قفل کننده به نوعی سیستم مجازکننده کلیدزنی است که سطح ایمنی تجهیزات را هنگام تعمیرات و کار با پست بالا می‌برد.

تجهیزات اندازه‌گیری: درون یک پست توزیع‌کننده اجزای کوچک و بزرگ زیادی قرار دارد که مجموع عملکرد همه آن‌ها منجر به توزیع مناسب نیروی برق می‌شود. تجهیزات اندازه‌گیری درون پست شامل فیوزها، بریکرها، کنتور و …است

تابلو برق صنعتی تابلوهای فشار ضعیف ثابت و مدولار LV تا 7200A تابلوهای کنترل MIMIC طبرستان تابلو