تابلو توزیع قدرت فشار ضعیف

تابلو های توزیع قدرت به منظور تقسیم انشعابات جریان برق ورودی به زیر مجموعه هایی از تابلو های مختلف موجود در یک مجموعه که هر کدام وظیفه تغذیه یک یا چند دستگاه مختلف را دارند و به منظور تغذیه قدرت و فرمان تجهیزات طراحی شده اند، بکار گرفته می شوند و یا اینکه به تنهایی بصورت یک تابلو جهت کاربردهای مختلف بکار گرفته می شوند.

به عبارت دیگر این گونه تابلو ها نوعی حفاظت بالادستی برای دیگر تابلو ها و تجهیزات و دستگاه های صنعتی می باشند. تابلو های توزیع قدرت بنا به نوع تجهیزات به کار گرفته شده و کاربرد تابلو برق ودرخواست مشتری بصورت کشویی، فیکس و پلاگین قابل ساخت و طراحی می باشند. تغذیه انشعابات جریان در این تابلو ها بوسیله تجهیزات مختلف حفاظتی از قبیل انواع بریکرها مانند کلید های هوایی و کلید های اتوماتیک و کلیدهای حرارتی و کلیدهای مینیاتوری و کنتاکتورها انجام می گردد که توسط شمشها و کابل ها و سیم ها بسته به نوع طراحی مدار به یکدیگر ارتباط می یابند.

این تابلو ها بسیار مستحکم، کاربردی، داراری عمر طولانی، زیبا هستند. از نظر ایستایی این تابلو ها بصورت دیواری و ایستاده قابل ساخت هستند و در صورتی که بخواهند در محیط باز قرار بگیرند بصورت بارانی و کلاهک دار ساخته می شوند و درزهای مختلف بدنه از طریق تزریق فوم وکیوم می گردند و IP تابلو بسته به محیطی که در آن قرار می گیرد کنترل می گردد. در محیط باز تابلو برق در معرض گرد و غبار و باد و باران و رطوبت و همچنین نور خورشید قرار می گیرد لذا طراحی تابلو های به اصلاح Out door به صورتی باید باشد که تابلو را از تمامی این عوامل حفظ نماید. ضخامت رنگ و نوع رنگ بدنه تابلو ها نیز بسته به داخلی و خارجی بودن تابلو ها متفاوت است. تابلو های بیرونی دارای ضخامت رنگ بین 120 الی 140 میکرون هستند.

تابلو برق صنعتی تابلوهای فشار ضعیف ثابت و مدولار LV تا 7200A تابلوهای کنترل MIMIC طبرستان تابلو