به گزارش “برق نيوز” این مدرسه که در مساحت 25 هزار متر مربع در منطقه نوردهاون ساخته خواهد شد، محل اقامت 1200 دانش‌آموز و 280 کارمند خواهد بود. سقف این مدرسه با 12 هزار پنل خورشیدی پوشیده خواهد شد که سالیانه نیمی از برق مورد نیاز آن را تامین خواهد کرد.

این مدرسه بین اسکله عمومی و منطقه شهری قرار دارد. گردشگاه بیرونی آن، دستیابی به اسکله را فراهم کرده است. برای کاهش اندازه و نیازهای دشوار برنامه‌ریزی این پروژه، شرکت C.F. Møller Architects ساختمان اصلی را به چهار برج کوچکتر و مرتبط با هم تقسیم کرده است. هر برج که بین پنج تا هفت خواهد بود، از طراحی‌های متفاوت برای دانش‌آموزان در سنین و پایه‌های متفاوت برخوردار خواهد بود.

این برجها بر روی یک ساختمان دو طبقه ساخته شده که تجهیزات روزمره مانند سالن ژیمناستیک، کافه تریا، کتابخانه و فضاهای اجرا را در خود جای داده است. از آنجایی که این تاسیسات از فضای کلاسها جدا هستند، دانش‌آموزان و مردم محلی می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

نیمی از انرژی الکتریکی این مدرسه از طریق 6048 متر مربع سلول خورشیدی تامین شده و برآورد می‌شود که سالانه بیش از 200 مگا وات ساعت انرژی الکتریسیته تولید شود. دانش‌آموزان می‌توانند از این قسمت ساختمان برای دروس ریاضی و فیزیک نیز استفاده کنند.

این ساختمان در سال 2017 تکمیل خواهد شد.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo