به گزارش روابط عمومی،حبیب الله نهال پروری به پتانسیل بالای علمی این شرکت در میان      شرکت های توزیع برق کشوراشاره نموده و وجود طرح های جدید فنی و تخصصی سطح بالا در این شرکت را نشان از ارزش گذاری مدیریت سازمانی به مقوله دانش و پژوهش دانست.

وی افزود: این شرکت تصمیم دارد ارتباط خود را با دانشگاه ها، در قالب فعالیت های پژوهشی کاربردی مورد نیاز صنعت توزیع برق حفظ نماید.

همچنین وی ورود دانشگاه ها در عرصه اجرای پروژه های تحقیقاتی به ویژه در پژوهش های منجر به کاهش هزینه های صنعت برق را، راهکار عملی در ایجاد سیاست های حمایت مالی صنعت از دانشگاه ها برشمرد.

در ادامه سیامک حسین نژاد، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سهند، این دانشگاه را مکمل سایر دانشگاه های منطقه معرفی کرد و افزود: این دانشگاه عضو شورای عالی عتف(علوم، تحقیقات و فناوری) بوده و ارتقاء رتبه علمی در بین دانشگاه های صنعتی کشور  را به عنوان چشم انداز آینده خود تعیین کرده ایم.

معاونت برنامه ریزی و مهندسی شرکت توزیع برق تبریز نیز در این برنامه اظهار داشت: آنچه پیوند دانشگاه و شرکت توزیع نیروی برق را محکم می کند، انجام پروژه های تحقیقاتی مورد نظر شرکت است.

 میر حمید سید طاهری ادامه داد: ما با رصد مسائل خود و امکانات دانشگاه ها، اولویتهای تحقیقاتی خود را تعیین و تبیین می کنیم و برای بهبود و ارتقای هر چه بیشترسطح علمی و دانش پژوهی شرکت نیازمند حضور اساتید در اجرا و نظارت پروژه های تحقیقاتی خود هستیم.
وی همچنین در ادامه، عناوین اولویتهای تحقیقاتی شرکت توزیع نیروی برق تبریز درسال جاری را تشریح کرد.

محمد پورگل محمد، مدیر دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه سهند، از وجود پژوهشکده های مجهز و معتبر در رشته های مختلف علمی در این دانشگاه خبر داد و افزود: وجود ساختارهای منعطف نظیر مراکز رشد، امکان تأسیس شرکت های دانش بنیان را زیر نظر این دانشگاه فراهم کرده است.

گفتنی است مسئولین شرکت توزیع نیروی برق تبریز و اعضای کمیته تحقیقات این شرکت در راستای تفاهمنامه همکاری پژوهشی مبادله شده در سال 92 از توانمندی ها و قابلیت های تحقیقاتی دانشگاه صنعتی سهند بازدید و  نشست مشترکی با معاونت پژوهش و فناوری، اساتید و  مسئولین ارتباط با صنعت این دانشگاه برگزار کردند.

در این دیدار شرکت کنندگان از آزمایشگاه الکترونیک قدرت، پژوهشکده مواد، پژوهشکده نفت و گاز ، آزمایشگاه فیزیک الکترونیک حالت جامد و مواد پلاسما، کاربرد نیمه هادی های جدید به عنوان مواد حافظه دار مورد استفاده در پدیده سوئیچینگ و نیز آزمایشگاه تحقیقاتی مواد نانو ساختار بازدید به عمل آوردند.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo