به گزارش برق نیوز، نشست تخصصی تشریح سازوکارهای حمایتی پژوهشگاه نیرو برای ایجاد یا ارتقای واحدهای تحقیق و توسعه در شرکت‌های بخش خصوصی در پژوهشگاه نیرو برگزار شد.

 این نشست با هدف شناسایی راهکارها و چالش‌های سازوکارهای حمایتی پژوهشگاه نیرو از واحدهای تحقیق و توسعه در شرکت‌های بخش خصوصی و با حضور قاضی زاده رئیس پژوهشگاه نیرو، مرجانمهر قائم‌مقام و معاون پژوهشی، فتحعلی مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری صنعت برق، غیاث‌الدین دبیر سندیکای برق ایران، احمدی‌زاده معاون دفتر تجاری‌سازی و اکتساب فناوری پژوهشگاه نیرو و اسدی معاون پژوهشی سندیکای برق در سالن رودکی پژوهشگاه نیرو برگزار شد.

بنا براین گزارش، از دیگر اهداف برگزاری این پنل، تبیین نحوه حمایت‌های پژوهشگاه نیرو و صندوق پژوهش و فناوری صنعت برق و انرژی از فعالیت‌های RD بخش خصوصی، معرفی کارگروه مشترک ایجاد و ارتقای واحدهای تحقیق و توسعه پژوهشگاه نیرو و سندیکای صنعت برق، بیان نحوه پوشش ریسک سرمایه‌گذاری در طرح‌های تحقیق و توسعه، بررسی نیازها، مشکلات و انتظارات بخش خصوصی از پژوهشگاه نیرو در حوزه تحقیق و توسعه عنوان شده است.

سندیکای صنعت برق ایران در جهت توانمندسازی و ارتقای واحدهای تحقیق و توسعه شرکت‌های عضو، تفاهم نامه‌ای را با پژوهشگاه نیرو منعقد کرده است و در راستای این تفاهم نامه، کارگروه ایجاد و ارتقای واحدهای تحقیق و توسعه با مشارکت پژوهشگاه نیرو و سندیکا تشکیل و هم اکنون در حال فعالیت است.

این پنل در راستای این تفاهم نامه و تبیین نحوه حمایت‌های پژوهشگاه نیرو و صندوق پژوهش و فناوری صنعت برق و انرژی از فعالیت‌های RD بخش خصوصی در روز دوشنبه 24 خرداد ماه برگزار شده است.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo