به‌گزارش برق نیوز، حمید چیت‌چیان در سفر به دانمارک، در دیدار با وزیر انرژی، مطلوبیت و آب و هوای این کشور در خصوص همکاری مشترک در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر، توسعه کیفیت منابع آب و همچنین بازیافت فاضلاب و استفاده دوباره از پساب در بخش‌های مختلف گفت‌و گو کردند.

وزیر نیرو با اشاره به تعهد وزارت نیرو در زمینه رعایت ملاحظات محیط زیستی در طرح‌ها و همچنین مشارکت داوطلبانه ایران در خصوص توافق‌های جهانی کنفرانس پاریس گفت: با توجه به توانمندی‌های کشور دانمارک و همچنین ظرفیت‌های بی‌مانند ایران در زمینه انرژی بادی و خورشیدی، توسعه استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر می‌تواند محورهای همکاری آینده دو کشور باشد.

وی با اشاره به اجرای طرح‌های فاضلاب در بیشتر شهرهای ایران گفت: به‌کارگیری فن‌آوری‌های نوین در زمین تصفیه آب و فاضلاب در ایران می‌تواند زمینه خوبی برای همکاری مشترک شرکت‌های بخش خصوصی دو کشور باشد.

در پایان این نشست مقرر شد وزیر انرژی، مطلوبیت و آب و هوای دانمارک با همراهی چند شرکت برتر این کشور برای بررسی زمینه‌های همکاری و توسعه روابط دو کشور در زمینه آب و برق به ایران سفر کنند.

تبادل تجربه در زمینه کاهش پیامد تغییر اقلیم

پس از این نشست، چیت‌چیان با وزیر محیط زیست و غذای دانمارک نیز دیدار کرد که در این نشست وزیر نیرو با اشاره به موضوع تغییر اقلیم و کمبود آب در بخش‌های بزرگی از ایران گفت: حدود 15 سال است که به علت تغییر اقلیم، خشکسالی نگران‌کننده‌ای در ایران اتفاق افتاده و علاوه بر کاهش بارندگی، تبخیر آب به دلیل افزایش دمای هوا نیز بیشتر شده است.

وزیر نیرو در این دیدار از شرکت‌های دانمارکی دعوت کرد تا در زمینه کیفیت منابع آب، تصفیه فاضلاب و کاهش هدررفت آب در شبکه شهری با شرکت‌های ایرانی همکاری نمایند.
 

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo