به گزارش “برق نيوز” به نقل از داغ نیوز فرماندار تایباد گفت: سرمایه گذاران ترکیه برای تولید برق از انرژی خورشیدی و باد در منطقه ویژه اقتصادی دوغارون این شهرستان خراسان رضوی سرمایه گذاری می کنند.

حسین شرافتی راد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در نشست سرمایه گذاران کشور ترکیه در فرمانداری تایباد مقرر شد تا پایان سال جاری تمام مراحل اداری این طرح به اتمام برسد و اجرای طرح از اوایل سال آینده آغاز شود.

وی اظهار کرد: پیش بینی می شود این طرح در زمان آغاز آن برای بیش از ۱۰۰ نفر اشتغالزایی داشته و در زمان بهره برداری نیز ۳۰ نفر مشغول کار شوند.

فرماندار تایباد گفت: با راه اندازی این طرح توسط سرمایه گذاران ترکیه و با مشارکت آلمان در هر ساعت ۲۰۰ مگاوات برق تولید می شود.

شرافتی راد افزود: برای سرمایه گذاری در این طرح ۳۰۰ میلیون یورو پیش بینی شده و انرژی تولید شده به صورت تضمینی از سوی وزارت نیرو خریداری می شود.

وی همجواری تایباد با کشور افغانستان را نیز یک فرصت طلایی دانست و اظهار کرد: حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی در این شهرستان می تواند بستر مناسبی برای ایجاد فرصت های شغلی در این منطقه مرزی فراهم کند.

شهرستان ۱۱۴هزار نفری تایباد در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo