به گزارش برق نیوز، یک شرکت کره‌ای، نانوباتری جدید ساخته است که در آن از ترکیب کبالت منیزیم نیکل استفاده شده‌است. تولید این باتری از ماه ژوئن آغاز شده و در حال حاضر برای استفاده در اختیار شرکت پاور الکترونیک قرار داده شده‌است.

شرکت کره‌ای کوکام (Kokam) که در حوزه تولید باتری فعالیت دارد، اخیرا باتری 13MWh/36MW تولید کرده است. این باتری برای شرکت پاور الکترونیک کره (KEPCo) تولید شده‌است.

این باتری‌ها بر پایه یون لیتیم هستند که با ترکیب فناوری‌نانو تولید شده‌اند. در آن‌ها از کبالت منیزیم نیکل (NMC) استفاده شده که با فناوری‌نانو ادغام شده‌است.

کار روی ساخت این باتری از ماه ژوئن آغاز شده‌است و براساس پیش‌بینی‌های انجام شده باید تا دسامبر سال جاری کامل شود.

ایک هونگ از مدیران شرکت کوکام می‌گوید: ما مشتاقیم که نسل جدیدی از نانوباتری‌ها را به بازار ارائه می‌کنیم. این باتری 36MW  جدید به‌صورت ویژه برای استفاده در شرکت KEPCo تولید شده‌است. قرار است این شرکت از این باتری‌ها برای توسعه فناوری ذخیره‌سازی 500MW  استفاده کند که مقرر شده تا پایان سال 2017 به اتمام برسد.

در ماه مارس سال جاری، کوکام فناوری‌های جدیدی در اختیار KEPCo قرار داد که یکی از آن‌ها باتری‌های NMC با ظرفیت 24MW/9MWh بوده و دیگری فناوری 16MW/6MWh  است که در کنار این دو فناوری، فناوری دیگری که باتری اکسید تیتانات لیتیم با ظرفیت 16MW/5MWh  است، به شرکت KEPCo واگذار شده‌است.

این نانوباتری 36MW/13MWh، آخرین محصول کوکام است که در اختیار شرکت KEPCo قرار می‌گیرد.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo