به گزارش برق نیوز، علیرضا علیزاده صبح پنج‌شنبه در جلسه بررسی طرح‌های توسعه انرژی‌های نوین تصریح کرد: شرکت برق با ارائه تسهیلاتی به دنبال توسعه استفاده از پنل های خورشیدی توسط متقاضیان است.

وی افزود: در پی نصب پنل یک ساختمان مسکونی می‌تواند انرژی مصرفی خود را تأمین کند و یا انرژی مازاد تولیدی را به فروش برساند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان با تأکید به اینکه در حال حاضر چند پاسگاه مجهز به انرژی بادی و خورشیدی شده است، اضافه کرد: در راستای خرید انرژی ۱۰۰ میلیارد ریال تفاهم‌نامه منعقد شده است.

علیزاده به برنامه‌ریزی جهت برق‌رسانی سیار و خورشیدی به عشایر اشاره کرد و افزود: در سال جاری برق‌رسانی سیار به ۳۰۰ خانوار در دستور کار قرار گرفته است.

وی با تأکید به اینکه در چهار شهرستان اردبیل، جمعیت عشایری زیر ۱۰۰ خانوار سکونت دارند، اضافه کرد: شرکت برق جهت برق‌رسانی سیار با استفاده از پنل های خورشیدی  به این خانوارها برنامه‌ریزی کرده است.

علیزاده از دیگر برنامه‌های توسعه انرژی‌های نوین را توسعه نیروگاه زمین‌گرمایی برشمرد و متذکر شد: در نیروگاه زمین‌گرمایی مشگین شهر برای تولید پنج مگاوات سرمایه‌گذاری شده است.

وی افزود: علاوه بر این برای تولید ۵۰ مگاوات دیگر نیز با بخش خصوصی وارد مذاکره شدیم و امیدواریم به نتیجه مطلوب دست یابیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان افزود: در وضعیت فعلی ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۹.۹۷ درصد از جمعیت روستایی برخوردار از نعمت برق است.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo