مسابقه IEEEXtreme مسابقه برنامه‌نویسی ۲۴ ساعته‌ جهانی است که هر ساله توسط انجمن IEEE برگزار می‌شود و دانشجویان رشته‌های مهندسی برق و کامپیوتر در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری که عضو این انجمن باشند، می‌توانند در آن شرکت کنند.

به گزارش برق نیوز، در نهمین دوره‌ این مسابقات دو هزار تیم از سراسر دنیا حضور داشتند که از این تعداد ۲۱ تیم ایرانی از دانشگاه‌های صنعتی شریف، تهران، امیرکبیر، صنعتی اصفهان، علم و صنعت، الزهرا (س) و آزاد یزد شرکت کرده بودند.

بر اساس این گزارش، هشت تیم متشکل از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در مسابقات حضور داشتند که از این میان چهار تیم شریفی با کسب رتبه‌های زیر 100 این مسابقات معتبر توانستند افتخارآفرین باشند.

از این میان، تیم TeamName متشکل از مجید فرهادی، سعید ایلچی قزآن و محمد استاد محمدی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف توانستند رتبه اول دنیا را از آن خود کنند و تیم‌هایی از کشورهای سوییس (دانشگاه EPFL) و رومانی (پلی تکنیک بخارست) رتبه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

تیم kadkhoda متشکل از رضا رجبلی، علی ستاری جاوید، امیر صباغی و تیم CoDeFx متشکل از کسری عدالت نژاد خامنه، سینا منصور لکورج، عرفان نوری به ترتیب موفق به کسب رتبه‌های 21 و 23 این دوره از رقابت‌ها شدند، همچنین محمدرضا دانشور، احسان مختاریان، سپهر موسوی در تیم Helli2united توانستند رتبه‌ 85 این دوره مسابقات را به خود اختصاص دهند.

این مسابقه در روز ۲۴ اکتبر 2015 از ساعت 24 به وقت گرینویچ آغاز شد و شامل ۲۹ مساله بود که هر مساله در طول ۲۴ ساعت به مرور در اختیار تیم‌ها قرار می‌گرفت. هر چند تا این لحظه نتایج رسمی مسابقه اعلام نشده است؛ اما امتیاز تیم‌ها در پایان ۲۴ ساعت رقابت در کدنویسی، رتبه‌های ۱، ۲۱، ۲۳، ۸۵، ۱۳۸،۱۵۸، ۲۱۰ و ۳۰۰ را از آن تیم‌های کشورمان کرده است.

مسابقات IEEEXtreme فرصت بسیار مناسبی برای تمرین مهارت کدنویسی، مدیریت زمان و منابع، حل مساله و حفظ تمرکز برای مدت زیاد، در قالب کاری تیمی در یک رقابت معتبر جهانی است.

بر اساس این گزارش، نهمین دوره‌ مسابقه‌ جهانی IEEEXtreme با تلاش شاخه‌ دانشجویی IEEE دانشگاه صنعتی شریف در دانشکده علوم ریاضی برگزار شده است. علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این مسابقه به نشانی اینترنتی http://www.ieee.org مراجعه کنند.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo