معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان محیط زیست گفت: امروزه یک دغدغه مشترک بین تمامی کشورها و مردم جهان حاکم است و آن استقرار صلح، امنیت و پایداری کره زمین است.

به‌گزارش برق نیوز به نقل از پاون، دکتر” معصومعه ابتکار” صبح امروز (سه‌شنبه) در شانزدهمین دوره مراسم بنیاد جهانی انرژی در سالن همایش‌های برج میلاد با بیان این مطلب گفت: وظیفه فرد فرد مردم جهان و دولت‌ها حفظ منابع کره خاکی برای ادامه حیات نسل آینده است.

وی تقارن مراسم مهم و بین‌المللی شانزدهمین دوره مراسم بنیاد جهانی انرژی با روز جهانی هوای پاک را به فال نیک گرفت و اظهار داشت: امروزه تمامی مردم جهان با یک دغدغه مشترک روبرو هستند و آن صلح، امنیت و پایداری کره زمین و آینده زندگی و حیات بر روی کره خاکی است.
ابتکار با بیان اینکه‌، هرکجا باشیم این دغدغه باعث نزدیکی اراده‌ها و انسجام دل‌ها می‌شود، اضافه کرد: فشارهای مختلف مانند برداشت‌های بی‌رویه از منابع و تخریب و آلودگی آنها باعث شده این منابع رو به افول بگذارد.

وی در ادامه گفت: تولید روزافزون کربن در محیط زیست و آلوده‌کنندگان دیگر در حال تهدید سلامت جهان هستند و دولت‌مردان و مردم جهان باید بکوشند تا با تغییر نگرش و تغییر شیوه زندگی به احیای دوباره منابع طبیعی کره زمین کمک کنند.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست ضمن تقدیر از وزارت نیرو بخاطر همکاری‌های سازنده در زمینه اجرای طرح‌های آشتی جویانه با محیط زیست بیان داشت: تاکید مقام معظم رهبری و خط مشی روشن رییس‌جمهوری برای پیشبرد و توسعه اهداف زیست محیطی باعث شده تا در برنامه ششم توسعه شاهد بهبود وضعیت آب‌، هوا و خاک و انرژی باشیم. 

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo