به گزارش برق نیوز عباس علی آبادی گفت: از قابلیت های این توربین های 2.5 مگاواتی موبایل، توان تولید برق برای نقاط بحرانی و یا شرایط خاص دیگر است. فقط یک شرکت در آمریکا این توربین ها را می سازد.

مدیرعامل گروه مپنا با اشاره به توانمندی نیروهای متخصص و آموزش دیده شاغل در این گروه، گفت: گروه مپنا در زمینه بهینه سازی، تامین لوازم یدکی و تجهیزات، بهره برداری، آموزش، پس از فروش، طراحی و مهندسی و سایر حوزه های تخصصی صنعت نیرو نیز در بالاترین سطح آمادگی فعال است.

به گزارش ایرنا، توربین های بادی ساخته شده در کشور، تحت لیسانس یک شرکت آلمانی بوده که دارای طول پره 50 متر، ارتفاع برد 85 متر، وزن پاور (برد) 221 تن، وزن هر پره 11 تن، وزن ناتل (موتورخانه) 90 تن و وزن کل 387 تن است.

این توربین های هوشمند دارای سرعت اسمی 11 متر بر ثانیه بوده و در حداقل سرعت باد 3.5 متر بر ثانیه آغاز به کار کرده و در سرعت باد 25 متر بر ثانیه به طور اتوماتیک از حرکت می ایستند.

این سری توربین ها همراه 6 توربین دیگر که پیش از این از سوی شرکت آلمانی تحویل شده بود با وارد شدن به مدار در مجموع 20 مگاوات به ظرفیت برق کشور اضافه می کنند.

گروه مپنا به عنوان یک شرکت تولیدی، صنعتی و بازرگانی بین المللی به همراه 39 شرکت زیرمجموعه خود، در زمینه طراحی و احداث نیروگاه های حرارتی (بخار، گازی و سیکل ترکیبی) و همچنین اجرای پروژه های نفت و گاز و حمل و نقل ریلی و نیز در حوزه سرمایه گذاری خصوصی در این صنایع به صورت پیمانکار اجرایی کلید در دست (EPC) و سرمایه گذاری خصوصی (IPP) در سطح بازار ایران و منطقه فعالیت می کند.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo