به گزارش برق نیوز، استان بریتیش کلمبیا در کانادا مبلغی برابر ۱۵۰ هزار دلار کانادا را به گروه تحقیقاتیWest Coast Wave Initiative (WCWI) در دانشگاه ویکتوریا اهدا کرد تا از تحقیقات در زمینه پتانسیل‌سنجی انرژی موجی و تولید الکتریسیته پشتیبانی کرده باشد.

سرمایه‌گذاری استان بریتیش کلمبیای کانادا بر روی انرژی امواج 

این تن‌خواه، به واسطه جایزه نوآوری در انرژی پاک تامین شده‌ است و برای خرید نصب و نگهداری تجهیزات شناور اندازه‌گیری امواج استفاده خواهد شد. این پنجمین سیستم اندازه‌گیری شناور خواهد بود که توسط این مرکز مورد استفاده قرار می گیرد تا به کمک محققین در ثبت انرژی امواج در سواحل این استان بیاید. همچنین شرکت BC Hydro مبلغی برابر ۶۰ هزار دلار کانادا به این موسسه برای تامین هزینه‌های این تحقیق کمک کرد.
 
امیریک ویرک وزیر تکنولوژی می‌گوید: “ساحل این استان تنها زیباترین ساحل کانادا نیست بلکه می‌تواند یکی از منابع تامین انرژی پاک در کانادا باشد و این تحقیقات به ما کمک می‌کند تا شکل امواج و پتاسیل آنها اطلاعات بیشتری داشته باشیم. با این پشتیبانی‌ها ما می‌توانیم یه سرعت رشد این صنایع کمک کنیم و همچنین تغییری در نواحی جدا از سیستم شبکه برقی ایجاد کنیم و حتی این تغییر می‌تواند در مقیاس جهانی باشد.”
 
تمام پنج سیستم شناور اندازه‌گیری توسط شرکت AXYS ساخته شده است و دارای دقت بالای بسیار در اندازه‌گیری ارتفاع، جهت و فرکانس امواج است تا به محققین برای کالیبره و تبیین انرژی امواج برای توسعه مدل انرژی امواج و تبدیل آن به انرژی کمک کند.
 
WCWI در سال ۲۰۰۷ از یک گروه در زمینه‌ای مختلف شکل گرفت تا سازه‌های مورد استفاده در انرژی امواج را مورد استفاده قرار دهند.

منبع: انرژی هاب

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo