سمینار آموزشی سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) برگزار شدبه گزارش برق نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت برق منطقه ای خوزستان ، در راستای فرهنگ سازی و آموزش سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS)  ، سمینار آموزشی GIS و کار با نرم افزار ArcGIS   توسط معاونت برنامه ریزی و تحقیقات این شرکت با حضور فعال مدیران و کارشناسان شاغل در معاونت های بهره برداری و طرح های توسعه برق در اهواز برگزار شد .

در این سمینار فایز مشکوری نژاد کارشناس دفتر برنامه ریزی فنی معاونت برنامه ریزی وتحقیقات  این شرکت بعنوان سخنران ،  مطالبیرا درخصوص معرفی GIS ، کاربردها و توانایی ها، هدف، اهمیت بکارگیری و اهمیت بروزرسانی آن  بیان کرد و سپس به صورت عملی کار با نرم افزار ArcGIS  و داده های مکانی و توصیفی شبکه برق خوزستان رادر سطح مقدماتی به شرکت کنندگان این سمینارآموزش داد .

گفتنی است GIS يك سيستم اطلاعاتي است كه پردازش آن بر روي اطلاعات مكان مرجع يا اطلاعات جغرافيايي است و به كسب اطلاعات در رابطه با پديده‌هايي مي‌پردازد كه به‌نحوي با موقعيت مكاني در ارتباط هستند. به‌كارگيري اين ابزار با امكان استفاده در شبكه‌هاي اطلاع‌رساني جهاني، يكي از زمينه‌هاي مناسب و مساعد در جهت معرفي توان ها و استعدادهاي كشور در سطح جهاني است .

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo