به گزارش برق نیوز، سیدمحمد موسوی‌زاده اظهار کرد: در برنامه وزارت نیرو است که برای توسعه استفاده از نیروگاه‌های تجدیدپذیر وارد میدان شود. اینکه برای استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی چه کاری کرده‌ایم، بسیار مهم است و درخواست‌های متعددی خوشبختانه تا امروز در استان سمنان داشته‌ایم.

وی همچنین اظهار کرد: از جمع متقاضیانی که موافقت اولیه را برای آنها در این بخش صادر کرده‌ایم، بخشی وارد حوزه عمل نیز شده‌اند.

موسوی‌زاده افزود: خوشبختانه دستورالعملی هم در این رابطه وجود دارد که گسترده است؛ اگر متقاضی ایجاد پروژه‌های تولید پراکنده، انشعاب برق نداشته باشد، با یک مبلغ با وی حساب و قیمتش برآورد می‌شود و نیروگاهی که بخش خصوصی می‌خواهد راه‌اندازی کند، اگر تجدیدپذیر باشد نیز به‌گونه‌ای دیگر محاسبه می‌شود.

وی تصریح کرد: اینکه بخش خصوصی نیروگاه موردنظرش با انرژی تجدیدپذیر نباشد، نیز نوع محاسبه دیگری دارد؛ نیروگاه خصوصی و از نوع کوچک باشد که با وات شهری کار می‌کند، مورد حمایت شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان خواهد بود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان گفت: یک شبکه کوچک در شهرستان سمنان خوشبختانه آماده بهره‌برداری شده و تست و راه‌اندازی و آزمایشی هم روی آن صورت گرفته و از نوع نیروگاه واتی است.

موسوی‌زاده بیان کرد: ۲۹ فقره موافقت‌نامه در استان سمنان در حوزه پروژه‌های تولید پراکنده تاکنون صادر شده است.

وی تصریح کرد: این موافقت‌نامه، قادر هستند معادل ۱۳۲ مگاوات انرژی برق در استان سمنان تولید کنند که البته این میزان چندان زیاد نیست.

منبع: دز نیوز

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo