به گزارش برق نیوز، پیمان پیر مرادی مدیرکل دفتر فنی استانداری در جلسه ای که به منظور هماهنگی نصب پنل‌های خورشیدی در منازل مددجویان در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: تبدیل خانه‌های مدد جویان کمیته امداد به نیرو گاه‌های انرژی خورشیدی در آمدی برای محرومان است تا بتواند باری از دوش این قشر بردارد.

 وی با اشاره به فراهم شدن بسترها جهت تولید برق از طریق نصب پنل‌های خورشیدی گفت این پنل‌ها توان تولید 5 کیلو وات برق را دارد که به تولید برق کمک خواهد کرد.

مدیرکل دفتر فنی استانداری قزوین خاطرنشان کرد: هزار خانواده مدد جو از طریق کمیته امداد شناسایی شده‌اند که پنل‌های انرژی خورشیدی بر روی بام خانه‌هاشان قابلیت نصب دارد و در فاز اول تعداد 200 پنل نصب خواهد شد.

وی تأکید کرد: برای اجرای این پروژه از ظرفیت‌ها و توان مهندسی و پتانسیل‌ها و پیمانکاران بومی استان استفاده شود.

پیرمرادی تصریح کرد: سازه‌های الحاقی که در پشت بام‌ها نصب می‌شود در بحث سازه‌ای و فنی دقت لازم و نظارت باید داشته باشیم و به‌صورت بسته‌ای ویژه دیده شود که در مواقع بحرانی اب و هوایی مثل طوفان و بادهای شدید مشکلی بوجود نیاید.

وی گفت: آموزش کافی در بحث نگهداری به مدد جویانی که این پنل‌ها در منزلشان نصب می‌شود داده خواهد شد واستحکام بنا در انتخاب ساختمان‌ها نیز باید لحاظ شود و خانه‌ها با دقت بیشتری انتخاب شوند تا مشکلی بوجود نیاید.

مدیرکل دفتر فنی استانداری قزوین گفت: این پروژه هم درامد زایی برای مدد جویان است و هم به تولید برق کمک می کند و اگر به درستی اجرا شود ایجاد اشتغال می کند و به تولید برق هم کمک خواهد کرد و بازار کار جدیدی خواهیم داشت.

وی افزود: شرکت‌ها و پیمانکاران بومی استان ظرفیت انجام این کار را دارند و فرصت اشتغال برای مهندسان بومی استان نیز فراهم خواهد شد.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo